REPORTĀŽA: Mazie skolēni priecīgi par mācībām klātienē; atpakaļ gaida arī vecāko klašu skolēnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirmdien Latvijā mācības klātienē atsāka 1.–3.klašu skolēni, vienlaikus 4.–12.klases atsāka mācīties no mājām. Latvijas Radio viesojās Skrundas vidusskolā, bet ReTV aptaujāja Valmieras un Talsu skolu audzēkņu vecākus. Mazo klašu skolēni pārsvarā ir priecīgi par iespēju satikt klasesbiedrus un skolotājus. Tāpat skolēnu vecāki uzticas mācību iestādēm par nepieciešamo drošības pasākumu nodrošināšanu. Tikmēr skolās cer, ka jau drīzumā skolas gaiteņi piepildīsies arī ar vecāko klašu skolēniem. 

Skrundas vidusskolā mazie skolēni priecīgi par atgriešanos skolas solos

Labrīt! Sēdieties! Kā pagāja brīvlaiks?

Labi.

Garš bija, vai ne?

Jā. 

Kur tad ir labāk mācīties – mājās vai skolā? 

Skolā.

REPORTĀŽA: Skrundas vidusskolā mazie skolēni priecīgi par mācībām klātienē
00:00 / 03:57
Lejuplādēt

Tā pirmdien pēc divu nedēļu brīvlaika mācības klātienē atsākās Skrundas vidusskolas 2.b klasei. Pēc brīvlaika skolas gaiteņi kļuvuši daudz tukšāki – tagad klātienē mācās vien 1.–3.klašu skolēni. Tātad šajā skolā tās ir sešas klases un kopā 93 skolēni, no kuriem viens diemžēl mācības uzsākt nevarēja, jo brīvlaikā atklāta inficēšanās ar Covid-19. Otrās klases skolēni lielākoties ir priecīgi, ka var nākt uz skolu, tomēr ir arī daži, kuriem vieglāk mācīties mājās.

Skrundas vidusskolas skolēni saka: 

Mājās bija garlaicīgi, bet tad, kad atnāku uz skolu, ir jautrāk, jo varu satikt draugus un draudzenes.

Man vairāk patīk mājās mācīties, jo dažreiz man mamma palīdz un dažreiz es pats varu izmācīties. Tad iet vieglāk? Jā.

Man patīk uz skolu nākt mācīties, jo te ir foršāk un jautrāk, un es te varu satikt skolotāju un ir forši un jautri.

Skolēni Latvijas Radio stāstīja, ka skolā regulāri mazgā rokas, cītīgi lieto sejas maskas un vēdina telpas pēc katras stundas. Un par sejas maskām taisnība – bērni tās pārsvarā tiešām lieto pareizi un par tām nesūdzas. 2.b klases audzinātāja Sigita Grundberga atviegloti nopūšas par to, ka audzināmajai klasei ļauts skolu apmeklēt klātienē. Tā kā pērn šie skolēni bija pirmajā klasē un liela mācību gada daļa tika aizvadīta neklātienē, šogad pie daudz kā ir jāpiestrādā. Tomēr neizbēgami ir bailes par savu veselību, skaidro Grundberga.

“Atnākot septembrī, mēs sākām kā pirmajā klasē praktiski. Mēs nevarējām būt kā otrās klases skolēni, kas ies uz priekšu. Man ir bail, atklāti, jā. Jā, mediķi ir supercilvēki, cepuri nost. Bet arī mēs, skolotāji, kas nākam, mēs esam tādā kā skudru pūznī. Bet, ja man ir jāizvēlas labāk no tā skudru pūžņa ārā – nē, es labāk nākšu. Tāpēc es esmu vakcinējusies un es gribu strādāt ar bērniem klātienē,” norāda Grundberga.

Līdz šim Grundbergas klasei gājis labi – saslimšanas gadījumi konstatēti nav. Tikmēr skolā šajā semestrī ar Covid-19 saslimuši pieci skolēni. Pāris gadījumi bijuši arī skolotāju vidū, stāsta direktors Ainārs Zankovskis. 

Pašlaik potējušies ir vairāk nekā 90% skolas pedagogu, sertificēti nav vien divi. Pagaidām nav zināms, kā tālāk strādās šie skolotāji.

Vienlaikus Zankovskis cer, ka pēc 15. novembra klātienē atgriezīsies arī citu klašu skolēni. Vismaz tie, kuriem ar mācībām iet grūtāk vai ir ierobežota piekļuve datortehnikai vai internetam.

Direktors atzīmē: “Ārpus Skrundas ir grūtāk. Un tajā pašā laikā, ja mācības arī iet grūtāk, tad viņš nokļūst tādā bedrē. Būtu labi, ja tie, kuriem ir ļoti sarežģīti vai nav kas – ka viņus arī kaut kādā veidā varētu dabūt iekšā skolā, kaut vai sēdēt vienā klasē un dabūt konsultāciju. Bieži vien ir tā, ka atliek skolotājam būt kaut kur tuvumā, lai tas darbs būtu pilnīgi citādāks.”

Valmieras sākumskolas audzēkņu vecāki uzticas skolai par bērna drošību 

Tikmēr arī Valmieras sākumskolas pagalmā pirmdien atkal bija dzirdamas bērnu čalas. Lai būtu maksimāli droši, skolā šobrīd jāievēro stingri noteikumi. Katrai klasei noteikti savi stundu, atpūtas un pusdienošanas laiki, nedrīkst tikties ar bērniem no citiem klašu kolektīviem, jālieto sejas maskas. Kārtību rūpīgi uzrauga skolotājas, taču tas nespēj mazināt bērnu prieku satiekoties. Skolas direktors Mārtiņš Vētra stāsta, šobrīd divas ģimenes, bažījoties par augsto saslimstību valstī, izvēlējušas bērnus tomēr uz skolu nevest. 

“Vecākiem jāsaprot, ka tas process tad tiek novirzīts uz viņu atbildību un viņu pleciem, jo nav mums process paralēli – gan “onlainā”, gan klātienē,” pauž direktors.

Jau aizvadītajā nedēļā notika bērnu testēšana, un tad Valmieras sākumskolā atklājās četri Covid-19 inficēšanās gadījumi. Šonedēļ šie bērni paliek mājās un klātienes mācību procesu tas šobrīd neietekmē. Bet turpmāk tas var radīt iztrūkumu pedagogu vidū, jo jaunie noteikumi nosaka, ka arī vakcinētai personai jādodas karantīnā. 

Vētra skaidro: “Ja mēs skatāmies pēc šiem jaunajiem noteikumiem, kādi tagad stingrāki, ja tas notiktu darba nedēļā, tad mums ietu attālināti trīs klases un četri skolotāji.” 

Tikmēr pie mācību iestādes satiktie vecāki ReTV atzīst, viņi skolai uzticas par sava bērna drošību:

Skola organizē šo darbu drošā vidē, attiecīgi tiek veikti testi, tāpēc uzskatām, ka bērnam skolā būs droši. 

Labāk vienu nedēļu tā klase pasēž mājās un no skolas atnes, nekā tur aiztaisa tur visu ciet uz “x” laiku, un tad mēs sēžam un tāpat kaut kur dabūjam nezināmā vietā. 

Cik rāda tā statistika, ka bērni tā neslimo, tā ka es domāju, ka jābūt ir labi.

Arī Talsos vecāki atbalsta klātienes mācības mazākajiem audzēkņiem 

Talsos uzrunātie vecāki uzsver – jau pērn, lielāko mācību gada daļu skolojoties attālināti, mazāko klašu skolēniem nav ielikti pietiekami zināšanu pamati, tāpēc ir būtiski, lai šogad bērni to var atgūt, apmeklējot skolu. 

Vecāki saka:

Vīruss ir un būs, ar to jārēķinās. Vai mēs izbēgsim slēpjoties? Jāpiesargājas un jāievēro visi pasākumi, un tad jau būs labi.

Testi tiek nodoti, paši esam vakcinējušies, tā ka mēs jūtamies droši. 

Rīgā pēc 15.novembra sagaida mācības klātienē visam klasēm 

Priecīgi par atkal satikšanos ir arī Rīgas 95. vidusskolas mazie skolēni.

Skolas direktors Sergejs Verhovskis norāda: “1.-3. klase saņems testus trešdien no rīta un tālāk sūtīsim visus paraugus uz laboratoriju. Ja būs kādi pozitīvi gadījumi, tad to saņemsim skolas e-pastā. Viņi iet uz skolu ar prieku un man ir tāda cerība, ka process turpināsies. Un pilnīgs klātienes mācību process būs pēc 15. novembra.”

Pašlaik nav zināms, kāda kārtība skolās būs pēc 15. novembra, taču Izglītības un zinātnes ministrijā strādājot pie tā, lai klātienē var atgriezties arī vecāko klašu skolēni. Vecāki aicināti rūpīgi sekot līdzi bērnu veselības stāvoklim un nevest savs atvases uz skolu ar iesnām, klepu vai sāpošu kaklu. Bērniem ar slimības simptomiem ir jāpaliek mājās un bērniem jāveic Covid-19 tests.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti