Panorāma

Pedagogi pagaidām vēl nesteidz iesniegt atlūgumus

Panorāma

Panorāma

Par komandantstundas neievērošanu diennaktī 348 procesi

REPORTĀŽA: Mājsēdes laikā policija aptur gan taksistus, gan mājupbraucējus un suņu staidzinātājus

Jau otro nedēļu, sākot no astoņiem vakarā līdz pieciem rītā, valstī jāievēro komandantstunda. Šajā laikā atrasties ārpus mājas drīkst tikai ar personu apliecinošiem dokumentiem un pašapliecinājumu, kurā pamatots iemesls, kāpēc nācies pamest mājvietu. Aizvadītajā komandantstundas naktī sākti 348 administratīvie procesi par ierobežojumu neievērošanu. Kopā ar Valsts un pašvaldības policijas ekipāžām mājsēdes uzraudzīšanā devās arī LTV.

Pulksten astoņos, kad visā valstī sākas komandantstunda, galvaspilsētas ielas sāk tukšoties, tomēr ielās automašīnu netrūkst. Un tajās lielākoties brauc cilvēki no darba. Piemēram, mājup steidzas ģimenes ārste.

"Labi, ka vismaz pašapliecinājums ir. To jau esmu sagatavojusi," saka ārste.

No darba atgriežas arī kafejnīcu, ēdnīcu un restorānu darbinieki. Pašapliecinājums sagatavots, un ceļu drīkst droši turpināt.

"Nav patīkami [būt uz ielas komandantstundā], bet jūs zināt, ka ļoti daudzas nozares turpina strādāt, un es sabiedriskajā ēdināšanā – mēs arī līdz septiņiem strādājam, bet ne vienmēr paspējam laicīgi. Piektdienas vakarā vienmēr ir daudz pasūtījumu, cenšamies paspēt līdz astoņiem, bet ne vienmēr sanāk," skaidro Jana.

Neilgi pēc komandantstundas sākuma ceļu policija aptur kādu vīrieti bez pašapliecinājuma, bet, tā kā mājas tepat ap stūri, viņš saņem mutisku aizrādījumu.

Tā viens pēc otra tiek apturēti gan taksisti, gan kurjeri, gan mājupbraucēji. Visiem ceļā sastaptajiem dokumenti ir kārtībā un pašapliecinājumi sagatavoti. Arī Rīgas pašvaldības policijas apturētajam autotransportam pašapliecinājums sagatavots. Taču krietni mazāk paveicas suņa Bruno saimniekam Mārim, kurš, staidzinot draugu, aizgājis krietni tālu no mājas un pašapliecinājumu līdzi nav paņēmis.

"Es zināju par pašapliecinājumu, kad devos no darba vakarā. Es to pildīju. Bet dodoties ar suni, es domāju, ka nevajag," taisnojas suņa īpašnieks.

Vīrietim piemēro 20 eiro sodu. Par nozīmīgāku pārkāpumu sods var sasniegt pat divus tūkstošus eiro. Dodoties tālāk, Rīgas pašvaldības policija netālu no Centrālās stacijas sastop vīrieti un sievieti.

"Atbraucām apskatīt Rīgu, bet jums te komandantstunda, kā izrādās."

Aleksandrs un Jeļena ir Ukrainas pilsoņi, kas nule ieradušies ar autobusu no Tallinas un nupat uzzinājuši, ka viņiem nav naktsmāju.

"Sagatavosim personām pašapliecinājumus, lai viņiem būtu, kā arī palīdzēsim viņiem atrast vietu, kur nakšņot, jo hostelis, ko viņi noīrēja, vairs nedarbojas, tā vairs nav, līdz ar to mēs palīdzēsim personām atrast mājvietas," sola Rīgas pašvaldības policijas darbiniece Līga Rozīte.

Lai gan kopumā lielākajai daļai policijas uzrunāto dokumenti ir kārtībā, visas aizvadītās diennakts laikā uzsākti 348 administratīvie procesi par pārkāpumiem komandantstundas laikā.

KONTEKSTS

Saskaņā ar Ministru kabineta apstiprinātajiem grozījumiem ārkārtējās situācijas rīkojumā mājsēde jāievēro līdz 15. novembrim katru nakti no plkst. 20 līdz 5.

Valdības lēmums paredz, ka jebkurai personai ir aizliegts no plkst. 20 līdz 5 pārvietoties, ja cilvēks nevar uzrādīt aizpildītu apliecinājumu un personu apliecinošu dokumentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt