Panorāma

Atbalsta pusaudžiem ar autismu tikpat kā nav

Panorāma

Talibu kaujinieki sasniedz Kabulu, nākotne mīklaina

Ticīgie pulcējas Aglonā

REPORTĀŽA: Līksnas svētceļnieku grupa ceļā uz Aglonu atklāj, ko viņiem nozīmē šis gājiens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Simtiem svētceļnieku šodien sanāks uz lielākajiem katoļu svētkiem Aglonā, jo Aglonas bazilikā sākas Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētku kulminācijas pasākumi. Šodien bazilika oficiāli sagaida svētceļniekus, bet vakarā bazilikas centrālajā laukumā, kā ik gadu, notiks tradicionālais Tautas Krusta ceļš.

Svētceļnieki dodas uz Aglonas Dievmātes svētkiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Saules karsēti, lietus mērcēti, ar dziesmām, lūgšanām un garāmbraucēju sveikti ceļā kājām pie Dievmātes uz Aglonas baziliku iet Augšdaugavas novada Līksnas Vissvētākās Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas svētceļnieku grupa. Motivācija katram, dodoties svētceļojumā, vai tas būtu pirmo vai desmito reizi, ir sava, tāpat kā aizlūgums: par veselību, ģimeni, tautu, valsti, līdzcilvēkiem.

Līksnas svētceļnieku grupu 20 cilvēku sastāvā Latvijas Radio Latgales studija sastapa trešās svētceļojuma dienas pievakarē, kad aiz muguras bija gandrīz divi desmiti dienā mērotu kilometru, bet līdz naktsmītnei  Augstkalnes baznīcā bija atlicis pavisam maz.

Svētceļnieki Latvijas Radio stāstīja:

Šis ceļš ir īpašs, un grūti pateikt, vai tas ir smags vai viegls. Ne smags, ne viegls, tas vienmēr ir īpašs. Es vairs neskaitu, kuru gadu eju, sesto vai septīto.

Tās ir pozitīvas emocijas. Ļoti ātri kļuvām kā viena ģimene, esam ļoti draudzīgi un viens otru atbalstām, kad ir grūti, tad uzmundrinām un palīdzam pārvarēt šos kilometrus.

Man ceļš ir diezgan vienkāršs, nevaru teikt, ka tas ir pārāk grūts.

Ceļš uz Aglonu ir skaists un gluds. Pirmās dienas gājām pa lauku ceļiem un šodien tikām uz lielā ceļa. Bija diezgan nepierasti, ka ir jāuzmanās no mašīnām. Mēs diezgan raiti ejam uz priekšu. Šī jau ir trešā diena, kā ejam, rīt ieiesim Aglonā. Gribam, lai Dievmāte uzklausa mūsu vēlmes un lūgumus, visu to, ko nesam mēs un visu līdzcilvēku domas, lai uzklausa un piepilda.

Šis svētceļojums man ir ļoti īpašs, jo es esmu sasniegusi to vecuma posmu, kad es saprotu, ar kādu jēgu es eju pie Dievmātes lūgt palīdzību. Es nesu karogu, uz tā rakstīts "Līksna- Aglona, Līksnas Vissvētākās Jēzus sirds Romas katoļu baznīca".  Mums grupā ir gan tādi, kas gājuši jau katru gadu, bet ir arī jaunpienācēji no dažādām Latvijas vietām, bet pārsvarā visi no Latgales. Tie ir tie, kuru saknes te Latgalē, te ir no Līksnas, no Vaboles, Madaliņas, Vanagiem... un mēs visi ar prieku dodamies uz Aglonu.

Sarunas laikā sveikt līksniešus svētceļojumā piestāj mašīna ar diviem priesteriem no Jezupovas un Daugavpils Svētās sirds katoļu baznīcām. "Sveicinām visus, kas iet uz Aglonu. Priecājamies, ka daudz grupas iet uz Aglonu," viņi noteica.

Svētceļnieki turpina savu stāstu par ceļu:

Tas ceļš stimulē uz priekšu, jo katrs līdzjutējs, kurš pamāj un uzpīkstina ir tāds stimuls doties uz priekšu, un lūgties par viņiem, un nest to viņu vēstījumu Dievmātei.

Es šodien eju pirmā ar sarkano karodziņu priekšā. Tas ir ļoti atbildīgi, jo šis ceļš ir ļoti kalnains, līkumains un ir jāsargā sava grupa.

Šogad, ņemot vērā Covid-19 apstākļus, svētceļojums uz Aglonu nav tik vienkāršs, ir jārēķinās ar ierobežojumiem.

Par Covid-19 ietekmi uz pasākumu līksnieši norāda:

Mums ir kādi 19-20 grupiņā, jaunākajam ir 12 gadi, vecākajam 58, bet pārsvarā visi ir jaunieši. Visi ejam ar Covid-19 sertifikātiem, tas nebija sarežģīti, vienkārši vakcinējāmies un ejam.

Mums ir derīgie sertifikāti par to, ka esam vakcinējušies vai izslimojuši, ejam ar visiem dezinfekcijas līdzekļiem, ar visu, kas ir iespējams, lai nodrošinātu mūsu veselību, lai mēs nesaslimtu ar šo vīrusu.

Šis gads atšķiras ar to, ka mums ir liela neziņa ļoti dažādās lietās un jomās, un tas, ka mums tāda kopā būšana ir ļoti mīļa un patīkama, tāda sen nav bijusi, vai tā būtu skola vai draudze. Visi tie ierobežojumi ir atstājuši savu zīmogu…

Svētceļnieki no Līksnas.
Svētceļnieki no Līksnas.

Motivācija doties svētceļojumā katram sava:

Es eju pirmo reizi, sen jau gribēju iet. Un domas ir tikai tās labākās. Cerēju rast piepildījumu, un to jau esmu ieguvusi no pašas pirmās dienas, no pirmajiem soļiem.

Eju jau otro gadu, piesaista ticība. Domāju par savu dzīvi...

Es eju trešo reizi, šis man tas ir grūtākais gads, tāpēc tas nav sliktāks, daudz dieva žēlastību ir saņemts, un eju pateicībā par tām.

Katram jau ir savs nodoms, kāds ko var atklāt, kāds ko sirdī dziļi nes. Lūgsimies par visiem, kas ceļā mums sniedza atbalstu.

Lai palīdz tiem, kam to vajag, lai dzīvē paveicas.

Svētceļnieki lūdzoties piestāj pie kārtējā ceļmalas krusta. Līksnas grupu vada māsa Marija Stefana, arī viņai tas ir īpašs un piepildīts piedzīvojums. "Man svētceļojums ir viens no galvenajiem notikumiem gadā, bez kura liekas - gads nav iedomājams. Man liels prieks, ka mani uzaicināja iet ar Līksnas grupu, ar šiem brīnišķīgajiem Latgales cilvēkiem. Tā ir fantastiska lieta, ja cilvēks grib atjaunināt sevi - gan fiziski, gan garīgi, gan tuvoties Dievam," sacīja māsa.

Līksnas draudzes svētceļnieki šajā gājienā, šajos neparastajos laikos, lūdz ne tikai par sevi, saviem tuviniekiem, bet kopumā par valsti, par tautu, par visu to, kas tik būtisks šobrīd katram no mums.

KONTEKSTS:

Šajā nedēļā Aglonā notiek ikgadējie Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kas jau otro gadu tiek svinēti Covid-19 laikā. Pērn Aglonas svētkos ticīgie varēja piedalīties vien ar ielūgumiem, bet šogad klātesošajiem uz galvenajiem svētku notikumiem 14. un 15. augustā ir jāuzrāda Covid-19 pārslimošanas vai vakcinācijas sertifikāts vai arī negatīvs Covid-19 tests. Aglonas apkārtnē šonedēļ jārēķinās ar satiksmes organizācijas izmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti