Panorāma

Balsotāji neapmierināti ar vēlēšanu iecirkni Vecāķos

Panorāma

Kā balso Daugavpils?

Jūrmalā pārkāpumu netrūkst arī vēlēšanu dienā

Reportāža: Jūrmalā aģitē pie iecirkņiem ar bukletiem un aprakstītām ietvēm

Jūrmalā aptuveni 10 vietās aģitācijas aizlieguma laikā konstatēti aģitācijas pārkāpumi, kad nav noņemti lielākoties "Sabiedriskā komitejas" un "Tautas kontroles" plakāti. "Tautas kontroles" reklāmas arī uzpūstas uz ietvēm Kauguros vēlēšanu iecirkņa tuvumā. Pašvaldības policija apkopo informāciju par visiem gadījumiem, lai lemtu par soda piemērošanu, tai skaitā par pilsētas īpašuma bojāšanu. "Tautas kontrole" apgalvo, ka tai nav nekāda sakara ar minētajām reklāmām, par ko tā sūdzējusies policijai.

Paģiraini vīrieši Jūrmalā pie Kauguru iecirkņa durvīm uzreiz piesaista apkārtējo uzmanību. Verot vaļā divlitrīgo alus pudeli, viņi nošļaksta viens otru ar putām. Bariņam ik pa brīdim pievienojas jauni biedri, viens no viņiem, ģērbies Vācijas futbola izlases kreklā, rāda pārējiem partijas "Tautas kontrole" bukletā, par ko jābalso, pa vienam vīrieši dodas iekšā vēlēt.

Aizdomas par neatļautu aģitāciju vai balsu pirkšanu liek vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētājam izsaukt policiju. Tas ir trešais gadījums sestdien. Kad atbrauc pašvaldības policijas busiņš, acumirklī bars pašķiras un izklīst, paliek vienīgi aģitators.

Vīrietis taisnojas, ka nav zinājis, ka nevar nēsāt līdzi partijas reklāmu un saka, ka tikai ieteicis draugam, kā vēlēt.

"Es neaģitēju," saka vīrietis. Taujāts, vai pērk balsis, viņš noliedz.

Atņēmuši lapeli, policisti viņu atlaiž. Pašvaldības policijā stāsta, ka par iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem tā informē Drošības policiju. Pašvaldības policija savas kompetences ietvaros vāc ziņas par neatļautu aģitāciju - tā fiksējusi apmēram 10 gadījumus, kad no stabiem, māju sienām nav noņemti partiju plakāti, kuri kopš vakardienas nedrīkst nekur parādīties. Plakātus līmē arī vēlēšanu dienā. Tāpat "Tautas kontroles" reklāmas ar baltu krāsu uzpūstas uz bruģa visapkārt kultūras namam, iecirkņa vadītājs stāsta, ka no rīta pasaukti bērni ar krītiņiem, lai tuvākos aizkrāsotu.

"To mēs visu apkoposim un tālāk tiks pieņemts lēmums, kādā veidā sodīt. To var traktēt arī kā pilsētas īpašuma bojāšanu, saka pašvaldības policijas inspektors Jānis Mulareks.

Viņš stāsta, ka policija turpina fotografēt pārkāpumu vietas administratīvajai lietai. Neviens krāsotājs vai līmētājs pie rokas nav pieķerts, bet, ja izdosies pierādīt partijas atbildību, tai draudēs sods, stāsta Mulareks.

"Ja tiek pierādīts, ka tas ir attiecīgās partijas plakāts. Tad tur ir līdz 800 latiem naudas sods," saka policists.

Jānis Kuzins, "Tautas kontroles" kandidāts uz vietu Jūrmalas domē, noliedz, ka partija nodarbotos ar balsu pirkšanu vai nelikumīgu aģitāciju. Partijas vārda izmantošanu viņš sauc par provokāciju, par ko uzrakstīts iesniegums policijai. Kuzins arī min, ka naktī nodedzināta viņu kandidātes Ļubovas Grikovas kafejnīca-veikals, kur šodien bija jānotiek „Nepilsoņu kongresa” vēlēšanām.

"Šīs laikam ir jautrākās vēlēšanas republikā, kur kandidāti izmanto visnetīrākās metodes," saka Kuzins.

Drošības policija gan dedzināšanas pamatā saskatījusi sadzīvisku strīdu, nevis politisku akciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt