REPORTĀŽA: Imantas vidusskolā mācību gads klātienē dažam sākas ar prieku, citam – ar bažām

Rīgas Imantas vidusskolā šodien jauno mācību gadu iesāka 1014 skolēni – gan priecīgi, gan bažīgi par gaidāmo. Skolas vadība audzēkņus šodien sveica ar svinīgu pasākumu un ziepju burbuļu salūtu. Lai arī nākamais gads nesīs dažādus pārbaudījumus, gan pedagogi, gan skolas vadība ir pārliecināti, ka visiem mācību gadu izdosies gan izturēt, gan noturēt klātienē.

Jau pirms pulksten 9 rītā pie skolas ēkas pulcējās vairāki simti skolēnu ar vecākiem, un jaunais mācību gads tika atklāts ar svinīgu pasākumu, kurā klātesošos uzrunāja direktora pienākumu izpildītāja Ginta Revizore.

"Mūsu skolā šogad mācības pirmajās klasēs uzsāk 112 pirmklasnieki. Un pavisam 129 jaunie skolēni, kuri atnākuši no citām skolām," viņa teica savā uzrunā.

Šis gads skolēniem iesācies ar pirmo pārbaudījumu – siekalu testu nodošanu. Šis process Imantas vidusskolā nav gājis tik raiti, kā gribētos, "MFD" laboratorijas pieļauto kļūdu dēļ. Tomēr iznākums ir pozitīvs – skolā nav atklāts neviens saslimšanas gadījums.

Skolēniem par mācībām gadu klātienē – dažādas sajūtas

Latvijas Radio: Esi priecīga atgriezties klātienē?
Skolniece: Nē.
Latvijas Radio: Kāpēc nē? Labāk patika attālināti mācīties ?
Skolniece: Nezinu, man tā bija ērtāk.


"Sajūtas saviļņojošas. Es ceru, ka šis skolas gads būs labāks. Prieks satikt cilvēkus beidzot pēc tik ilga laika. Pēc gada karantīnā," sacīja cita audzēkne.

Kāds skolēns savukārt norādīja tā: "Šodien es jūtos slikti un man ir nelaime, jo ir 1. septembris. Būs maskās jāsēž visas stundas un jāstaigā visu laiku. (..) Nepatīk vienkārši 1. septembris. Skola atgriežas."

Vēl kāda Imantas vidusskolas audzēkne pauda: "Ir prieks, ka beidzot būs tā, kā kādreiz bija. Un cerams, ka tā arī būs pēc tam."

Lielākā daļa skolotāju ir potējušies

REPORTĀŽA: Imantas vidusskolā mācību gads klātienē dažam sākas ar prieku, citam – ar bažāmPaula Dēvica

Tiesa, sejas maskas skolā būs jānēsā vien koplietošanas telpās. Šai skolai ir ļoti augsts vakcinācijas rādītājs pedagogu vidū – pret Covid-19 potēti 97% skolotāju. Ieskaitot arī citus darbiniekus, sasniegts vakcinācijas aptveres līmenis 91% apmērā.

Pedagogi, lai arī satraukti, tomēr ļoti priecīgi par bērnu atgriešanos skolas solos. Bažas gan  sagādā tas, cik ilgi izdosies mācības noturēt klātienē un kādas būs skolēnu zināšanas pēc pērnā gada, kad šajā skolā vecāko klašu skolēni uz attālinātām mācībām pārgāja oktobrī, bet mazākie – pirmā semestra beigās.

Skolotāji sacīja:

"Mums ir jāsaprot, ko skolēns pats zina un kas bija interneta zināšanas, jāizšķir šīs divas lietas, tāpēc diagnosticējošie darbi, atkārtošana, salikšana pa plauktiņiem un tad jauno tēmu dosim viņiem. Tā vairāk pamatskolas, vidusskolas problēma."

"Šo nepilno divu gadu laikā, kas ir noticis skolotāja dzīvē, mēs varam uzskatīt šo posmu par vēsturisku. Tāds pārmaiņu laiks nav piedzīvots nekad. Un, ja mēs to esam izturējuši, tad mēs to arī izturēsim tālāk."

Gan pedagogi, gan skolas vadība ir pārliecināta, ka šis gads būs sarežģīts, taču visi kopā to izturēs.

Skolas direktora pienākumu izpildītāja Ginta Revizore ir droša, ka Imantas vidusskolā klātienes mācības izdosies noturēt līdz pat gada beigām un cer, ka arī nākamo gadu skolēni iesāks klātienē. "Lai izdodas iegūt jaunas zināšanas, nostiprināt jau esošās. Un atcerieties – gudram būt ir stilīgi," viņa sacīja, uzrunājot skolēnus.

KONTEKSTS:

Nedēļu pirms 1. septembra pirmo reizi notika vēl nebijuša mēroga testēšana Latvijas skolās. Kopumā četras laboratorijas analizēja 200 000 cilvēku nodoto siekalu paraugu, un plānots, ka šāda testēšana mācību iestādēs gaidāma reizi nedēļā. Tomēr process nevedās raiti un bija aizķeršanās.

Testēšana notiek, jo valdība iecerējusi, ka šogad mācības varēs notikt klātienē, tomēr pret Covid-19 nevakcinētajiem vai vīrusu neizslimojušajiem pirmsskolas, vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem būs ik nedēļu jāveic valsts apmaksāti Covid-19 siekalu testi.

Tāpat testē tos skolu audzēkņus, kuri nav potējušies vai izslimojuši vīrusu. Testu rezultāti der mācībām klātienē un pulciņiem, bet ne izklaides pasākumu apmeklēšanai. Audzēkņi un izglītības iestāžu darbinieki ar Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas sertifikātu klasēs var darboties bez maskas, bet koplietošanas telpās maskas jāvelk visiem, sākot no 7 gadu vecuma.

Savukārt augstskolās klātienē var strādāt un mācīties tikai ar Covid-19 sertifikātu, taču pārejas periodā var uzrādīt par saviem līdzekļiem pēdējo 48 stundu laikā veiktu Covid-19 testu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt