Dienas ziņas

Kalētu pagastā uzlabo vides pieejamību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts prezidents pēc gada atkal bibliotēkā

REPORTĀŽA: Gadu pēc inaugurācijas Levits atgriežas Gaismas pilī

Tieši pirms gada jaunais Valsts prezidents Egils Levits Latvijas Nacionālajā bibliotēkā svinēja savu inaugurāciju. Pēc gada augstajā amatā viņš atzīst – pats sev uzstādīto mērķi kļūt par visas tautas prezidentu esot ļoti centies piepildīt. Trešdien, 8. jūlijā, Valsts prezidents kopā ar kundzi Andru Leviti atkal viesojās bibliotēkā, lai apskatītu Gaismas pils lielākos dārgumus – retās grāmatas un rokrakstus.

Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi šodien lasītājus neiztraucēja. Latvijas Nacionālā bibliotēka vēl nav atgriezusies tādā darba režīmā kā pirms Covid-19 laika ierobežojumiem, tāpēc prezidenta soļi atbalsojas tukšos gaiteņos.

Reto grāmatu un rokrakstu kolekcija glabājas īpašā krātuvē, aiz divām atslēgām. Tur netiek nedz parastie lasītāji, nedz citi bibliotēkas darbinieki.

Krātuvē, kur glabājas vairākus simtus gadu veci juridiski dokumenti, prezidentam ir īpaši interesanti.

Savu paveikto šī gada laika Egils Levits jau izvērtēja pagājušajā nedēļā. Šodien vien uzsvēra lielo kultūras nozīmi valsts un tautas attīstībā. Viņam pašam šķiet, ka pirms gada izvirzīto mērķi – kļūt par visas Latvijas tautas prezidentu – esot sasniedzis.

"Valsts prezidentam ir tieši šis uzdevums ar savām idejām, savām domām, runām, ne ar lēmumiem, jo nepieņem lēmumus, ietekmēt, lai visa valsts virzītos kopējā labuma interesēs, un tas nozīmē - visas Latvijas tautas prezidents. Subjektīvi man šķita, ka es to esmu mēģinājis darīt," uzsvēra Levits.

Pie Latvijas galvenās grāmatu krātuves šodien tika prezentēta Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes sarakstītā grāmata “Viltvārdis”. Tajā grāmatas autori pauž bažas par Egila Levita izglītības un pilsonības dokumentu patiesumu. Pats Levits saka – man ir piešķirta augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam, šis fakts izsaka visu.

"Ir ļoti rūpīgi pārbaudīta attiecīgā persona visos aspektos. Mēs zinām, ka kritēriji ir ļoti augsti, un nesen daži politiķi nav saņēmuši [pielaidi], tā kā man ir visaugstākā pielaide, tā ir faktiski atbilde pēc būtības," norāda Levits.

Šodien bibliotēkā prezidentam ar kundzi bija iespēja novērtēt arī 18. gadsimta brāļu draudžu jeb hernhūtiešu kustības rokrakstos saglabājušās laikmeta liecības. Prezidents atrada nelielu izdevumu, kurā apkopoti katrai gada dienai atbilstoši kristīgi lozungi – viens vai divi teikumi no jaunās un vecās derības.

"Šodienai, 8. jūlijam, klausieties... es šai tautai vēl darīšu brīnumu brīnumus," lasa Levits.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti