Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Ticīgo svētkiem Aglonā būs stingras drošības prasības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Otro gadu norisinās valsts aizsardzības mācības nometne

REPORTĀŽA: Alūksnes novadā norisinās valsts aizsardzības mācības nometne

Otro gadu Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Alūksnes pusē jaunieši piedalās valsts aizsardzības mācību nometnē. Dalībnieki pilnveido dažādas praktiskās iemaņas, piemēram, lauka kaujas, šaušanu, kā arī apgūst pirmās palīdzības sniegšanas prasmes. 

Atbraucām kā mazi vīri, aizbrauksim kā karavīri – ar šādu moto jau otro gadu jaunieši piedalās valsts aizsardzības mācību nometnē. 

Vieta paliek nemainīga. Jaunieši atkal satikušies kopā, lai desmit dienu garumā pilnveidotu dažādas praktiskās un teorētiskās iemaņas militārajā jomā.

Veselības drošības apsvērumu dēļ nometnes dalībnieki ir sadalīti trīs grupās, katrai no tām ir savs grafiks un kazarmas.

Pirmajās nometnes dienās jaunieši atsvaidzināja jau zināmās iemaņas.

"Mūsu mācību programma ir sadalīta trīs daļās vai trīs blokos. Tātad pirmais bloks ir ierinda un pirmā palīdzība, tad otrais bloks mums ir ieroči un šaušana. Un trešais bloks mums ir lauku kaujas iemaņas, kur mēs arī šobrīd atrodamies mežā," stāsta nometnes vadītājs Sergejs Fomenko.

Šaušanas nodarbībā jauniešiem rokās ir īsti ieroči.

Šajā vingrinājumā nepieciešama liela pacietība, jo kustības jāatkārto vairākas reizes, un ieroči šoreiz paliek nepielādēti.

"Šī jau ir otrā kārtīgā nodarbības diena. Šodien mums ir šaušanas apmācība, pēc tam vēl būs medicīna. Divas nodarbības dienā, pēc tam vakara aktivitātes," atklāj nometnes dalībniece Solveiga.

Deivids iemaņas militārajos uzdevumos apguvis Jaunsardzē, tāpēc uzdevumi šīs nometnes ietvaros nav jaunums. Vasaras laikā viņš nevar laiskoties mājās.

"Ja es sēžu mājās, tad man ir riktīgs nogurums. Es nespēju sēdēt mājās, jo tajā brīdī, kad man nav ko darīt, tad es neko nevaru izdomāt. Tad, kad es esmu šeit, es padzīvoju nedēļu nometnē; aizbraucu mājās, tad ir sajūta, ka nav ko darīt," atzīst nometnes dalībnieks Deivids.

Šogad salīdzinājumā ar pērno vasaru mainījušies uzdevumi un slodzes pakāpes.

Lielāko daļu nometnes dalībnieku veido puiši, bet starp viņiem ir arī daudz meiteņu.

"Man liekas, mēs visi diezgan vienlīdzīgi šeit esam. Nav tā, ka šeit šķirotu - meitene, puisis, blondi vai tumši mati... Mēs visi šeit esam vienādi," uzsver nometnes dalībniece Alise.

Jauniešiem būs iespēja arī izdzīvot vienu nakti mežā.

"Ļoti gaidu to nakti mežā. Nav tā, ka katrs pats par sevi, tiešām interesējamies par to, kā katrs jūtās. Vienkārši esam kā laba komanda. Protam sadarboties un sastrādāties," atzīmē nometnes dalībnieks Andris.

Nometnē piedalās 41 jaunietis no 13 Latvijas skolām, kuras kā pirmās Latvijā uzsāka realizēt valsts aizsardzības mācību pilotprojektu. Sākot ar 2024. gadu, mācību projektu plānots ieviest visās valsts vidējās izglītības iestādēs 10. un 11. klasē kā obligātu mācību priekšmetu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt