Panorāma

Atrasti jauni VDK dokumenti

Panorāma

Mūžīgie bērni: ģimenes izmaksas, aprūpējot bērnu ar invaliditāti

Ādažu sākumskolā testēs ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārtu

REPORTĀŽA: Ādažu sākumskolā izmēģina ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārtu

Kopš Covid-19 pandēmijas izsludināšanas visā pasaulē arvien ierastāka kļūst ķermeņa temperatūras mērīšana sabiedriskās vietās, tai skaitā skolās. Ādažu sākumskolā trešdien, 1. jūlijā, sākts izmēģināt temperatūras mērīšanas iekārtu, lai skolas vadība kopā ar vecākiem izvērtētu, vai tāda būs nepieciešama, uzsākot jauno mācību gadu.

Ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārta Ādažu sākumskolā ir uzņēmuma “Baltijas Elektro Sabiedrība” valdes locekļa Edgara Bergholca dāvana skolai, kurā mācās arī viens no viņa trim bērniem.

"Vecāki noteikti ļoti labi zina, ka, aizejot uz bērnudārzu vai skolu, vesels bērns pēc pāris dienām atnāk mājās slims. Ne jau tāpēc, ka ir Covid-19, bet tāpēc, ka kāds ir saaukstējies," saka SIA “Baltijas Elektro Sabiedrība” valdes loceklis Edgars Bergholcs.

Ja pa durvīm ienāk cilvēks ar paaugstinātu temperatūru, dzirdams skaņas signāls medmāsas kabinetā un parādās ziņojums uz atbildīgās personas datora ekrāna.

Ādažu sākumskolā šobrīd temperatūru mēra itāļu ražotāja LEF iekārtas, kuru pilnā cena, ieskaitot uzstādīšanu, var sasniegt pat 20 tūkstošus eiro. Šādas kameras uzstādītas, piemēram, Itālijas dzelzceļa stacijās.

"Mēs vienojāmies uzstādīt uz pagaidu periodu. Tagad ir vasara, vasaras nometnes. Mēs varam pārbaudīt testa režīmā uz mazu skaitu bērnu. Mēģināsim izbaudīt uz savas ādas. Ja tā ir laba lieta, lai notiek!" saka Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks.

Pašvaldības vadītājs atzīst, ka ir gana daudz neskaidro jautājumu. Piemēram, vai tiks ievērota personas datu drošība.

"Kad nāca šis piedāvājums, mums tiešām bija kaudze ar jautājumiem par to, kā to īstenot, kādā veidā mēs varēsim, teiksim, uzreiz šiem bērniem diagnosticēt, ka viņiem ir paaugstināta temperatūra. Kāda būs nākamā rīcība, lai bērns nejustos tā kā, kā lai pasaka, spitālīgais," bažījas Ādažu vidusskolas direktors Česlavs Batņa.

Šie un citi jautājumi jāizlemj līdz 15. augustam, kad Ādažu sākumskolā noteiktas dāvanas izmēģinājuma režīma beigas. Personas datu aizsardzības nolūkā jāsaprot, kas notiks ar kamerās fiksēto informāciju.

"Šī iekārta stāv stacionāri skolā un ne pie viena servera pieslēgta nav. Tas nozīmē, ka informācija, pirmkārt, nekur prom no šīs telpas neiziet," norāda Bergholcs.

Līdzīgi kā jebkuras novērošanas kameras arī šīs iekārtas personu datu ieraksti tiks apstrādāti atbilstoši drošības noteikumiem. Šī iekārta nav vienīgā Latvijā pieejamā ķermeņa temperatūras mērīšanas iekārta. Un daudzas no tām ir ievērojami lētākas.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas, tāpēc arī turpmāk ir noteikti vairāki ierobežojumi un piesardzības pasākumi.

No jūlija pasākumos ārā drīkst pulcēties 1000 cilvēki; no augusta šie griesti būs - 3000 cilvēku. Ierobežojumi iekšā atkarīgi no telpas lieluma. Joprojām spēkā ir divu metru distances ievērošana. Bet sabiedriskajā transportā mutes un deguna aizsegi vairs nav obligāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt