Panorāma

Ar maskām sargās visus mediķus

Panorāma

Panorāma

Slavē palīdzību repatriantiem

Repatriante: Sajutu, ka valstij esmu vajadzīga

Pirmdien, 30. martā, Rīgā nosēdās pēdējais repatriācijas reiss no Frankfurtes Vācijā, atvedot mājās tur palikušos pilsoņus. Ar līdzīgu reisu pirms dažām dienām Latvijā ieradās Daina Roze, kura marta sākumā bija devusies uz Ameriku. Pašlaik viņa dzīvo atstatus no ģimenes – pirtiņā – un aizvada karantīnas trešo dienu. Par pieredzi, izmantojot iespēju atgriezties, Roze saka – pirmo reizi  sajutusi, ka valstij ir vajadzīga.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Panorāma" viņa stāsta, ka 26. martā atlidojusi no Atlantas un 27. martā no Amsterdamas uz Rīgu.  "Tas bija ļoti, ļoti īpašs reiss. Man bija iespēja salīdzināt reisu no Atlantas uz Amsterdamu. Amsterdama–Rīga, tas bija kā diena pret nakti. Apkalpe bija speciālajos tērpos, mums visiem izdalīja maskas. Jau pirms nosēšanās Rīga mūs informēja, kur varam vērsties, ja jūtas kāds slikti. Mums teica, ka gaida speciāls autobuss. Teica, ka nedrīkt braukt ar sabiedrisko transportu. Es jutos ļoti, ļoti droši. Pirmo reizi dzīvē sajutos, ka esmu šai valstij vajadzīga," teica Roze.

Ar piederīgajiem viņa vienojusies, ka ģimene atstās lidostā automašīnu, kuru izmantot, lai nokļūtu mājās. "Es tieku lutināta kā karaliene. Pirtī neviens netiek iekšā, izņemot vīru, kurš ienāk iekurt, kad es esmu izgājusi. Es domāju, ka neesmu nevienu aplipinājusi un neviens nav aplipinājis mani," tā Roze.

KONTEKSTS:

Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operācija organizēta līdz pirmdienai, 30. martam. Repatriācijas reisi nepieciešami, jo saistībā ar Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu. 

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Līdz pirmdienai, 30. martam, Latvijā konstatēti 376 Covid-19 saslimšanas gadījumi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti