Repatriāciju uz Latviju gaida vēl vairāk nekā 2400 cilvēki

Pašlaik Ārlietu ministrijas redzeslokā ir vairāk nekā 2400 cilvēku, kuri vēlas atgriezties Latvijā, sociālajā tīklā “Facebook” informēja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”).

Līdz 28. aprīlim ar avioreisiem, prāmjiem un pa sauszemi Latvijā atgriezušies 5000 cilvēku.

Pašlaik Ārlietu ministrijas redzeslokā ir 2464 cilvēki, 331 nepieciešama steidzama repatriācija (marta beigās bija attiecīgi 4300 un 259), situācija nemitīgi mainās, norādīja ministrs.

Atgriezusies lielākā daļa no tiem, kas atradās ārpus Eiropas, salīdzinoši uz 20. martu Āzijā, Āfrikā un Austrālijā bija 1077, tagad 442 valstspiederīgie (no tiem 75 nepieciešama steidzama repatriācija). Uz 20. martu Dienvidamerikā bija 125 Latvijas valstspiederīgie, (steidzama repatriācija nepieciešama 12 cilvēkiem).

Uz 7. maiju “air Baltic” pēc Ārlietu ministrijas lūguma būs veicis 33 repatriācijas lidojumus no 10 valstīm.

“Mēs turpinām strādāt, lai palīdzētu tiem, kam nepieciešams atgriezties mājās, diemžēl ne vienmēr tas ir atkarīgs tikai no mums, bet arī no traucējumiem starptautiskajā satiksmē, kā arī vietējiem ierobežojumiem,” norādīja ministrs.

KONTEKSTS:

Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai Latvijā līdz 12. maijam noteikta ārkārtējā situācija, kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos un starptautiskajiem pasažieru pārvadājumiem.

Ārlietu ministrija marta otrajā pusē organizēja 21 repatriācijas avioreisu, ar ko Latvijā atgriezās 2276 cilvēki. Taču krietni lielāks skaits atgriezās pa citiem ceļiem, tostarp ar prāmjiem no Vācijas un Skandināvijas, kā arī caur kaimiņvalstīm Lietuvu un Igauniju. Vēlāk ministrija organizēja papildu repatriācijas reisus.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti