Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Dzintru Geku

Intervija ar Edgaru Rinkēviču

Repatriācijas operāciju plānots organizēt līdz 27. martam

Latvijas valstspiederīgo repatriācijas operāciju plānots organizēt līdz 27. martam, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Jaunā Vienotība").

Ministrs pastāstīja, ka pagaidām 4273 Latvijas valstspiederīgie ir repatriējušies atpakaļ uz valsti vai arī atrodas ceļā. Tomēr šis skaitlis var tikt precizēts. "Esam apņēmušies pabeigt repatriācijas operāciju līdz 27. martam. Valsts slēdz gaisa telpu, satiksmi. Pēc šī datuma organizēta reisu nosūtīšana netiek plānota. Ja būs gadījumi, skatīsimies ko varam izdarīt," uzsvēra ministrs.

Papildu reisi vēl tiks sūtīti gan uz Londonu, gan Stambulu, kur pulcējas ceļotāji, kuri bija devušies uz Āfrikas vai Āzijas valstīm. Plānots arī reiss no kādas Rietumeiropas pilsētas, tomēr Rinkēvičs atturējās minēt tās nosaukumu.

Starp repatriantiem ir gan studenti, gan arī dažādos tūrisma vai darba braucienos devušies. Tāpat uz Latviju atrgiezušies arī reemigranti. Rinkēvičs norādīja, ka Latvijas valstij ir jārūpējas par katru cilvēku, tomēr tiek sagaidīts arī tas, ka no ārvalstīm atbraukušie ievēros nepieciešamās prasības par pašizolāciju, un gan lidmašīnās, gan prāmjos tiek veiktas informatīvās kampaņas.

Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris par repatriācijuJānis Kincis

Ministrs Rinkēvičs norādīja, ka sākotnēji straujā robežu slēgšana daudziem bija šoks, taču tagad procesi sākuši attīstīties samērā kontrolēti un organizēti. Tāpat viņš ieteica valstspiederīgajiem izmantot piedāvājumus lidot uz Tallinu vai Viļņu, jo gan Lietuva, gan Igaunija ir paziņojušas, ka ļaus cilvēkiem doties tranzītā uz Latviju.

Intervijā Rinkēvičs arī atzina, ka, risinot izveidojušos situāciju, būtu bijusi nepieciešama arī lielāka Eiropas Savienības koordinācija, tomēr šobrīd tas jau ir labākā līmenī. "Kā jau krīzē - ir sitiens, divas - trīs dienas ir haoss un tad situācija sāk sakārtoties. Šis ir brīdis, kurā relatīvi, salīdzinot ar to, kur bijām sestdien, situācija daudz sakārtojas," pauda Rinkēvičs.

Komentējot autotransporta rindas uz Polijas robežas, ministrs atzina, ka tā ir problēma, kas skar visas Baltijas valstis. "Polija veic medicīniskās pārbaudes kravas automašīnu šoferiem, lai kravu plūsma maksimāli iet uz priekšu, jo kravās ir preces, kas ātri bojājas, un medicīniskais aprīkojums," sacīja Rinkēvičs.

Ārlietu ministrs norādīja, ka komentēt valstu politiku un krīzes pārvarēšanas veidus varēs vēlāk, bet tagad visi ir ieinteresēti tajā, lai vīruss strauji neizplatās un veselības aprūpes sistēma netiktu pārslogota.

KONTEKSTS:

Jaunais koronavīruss ''SARS-CoV-2'' un Covid-19 sāka izplatīties 2019. gadā Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku. Pasaules Veselības organizācija norāda, ka Covid-19 saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, kā arī slēgtas skolas un citas iestādes, lai ierobežotu Covid-19 izplatīšanos.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti