Rīta Panorāma

Gleznu izstāde Kultūras centra ”Iļģuciems” skatlogos

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar veselības ministru Danielu Pavļutu

Reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju

Vakcinācijas projekta biroju kā Veselības ministrijas (VM) strukturvienību likvidēs. Vienlaikus Nacionālajā veselības dienestā (NVD) tiks izveidota jauna struktūvienība vakcinācijas projekta koordinācijai,  informēja VM.

ĪSUMĀ:

  • Janvārī izveidoja Vakcinācijas projekta biroju, lai organizētu potēšanu pret Covid-19.
  • Tagad VM paziņoja, ka reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju.
  • Lēmumu pamatoja arī ar sabiedrības un nozares nepieņemošo attieksmi.
  • Biroju pievienos NVD. Komandai meklēs papildspēkus.
  • Biroja darbinieki darbu turpinās NVD paspārnē; algas būs valsts pārvaldes līmenī.

Reorganizēs Vakcinācijas projekta biroju
00:00 / 03:11
Lejuplādēt

Jaunajā struktūvienībā NVD paspārnē finansiālā un cilvēkresursu kapacitāte tiks stiprināta, solīja VM. Līdzšinējie Vakcinācijas projekta biroja darbinieki ir atlasīti konkursa kārtībā un turpinās projekta koordināciju NVD.

Vakcinācijas projekta norisi ikdienā nodrošinās koordinācijas grupa, kurā būs iekļauti VM, NVD, Slimību profilakses un kontroles centra, Zāļu valsts aģentūras un citu VM iestāžu vadošie darbinieki un eksperti.

Vakcinācijas projekta regulāru pārraudzību nodrošinās Vakcinācijas projekta Rīcības komiteja, kuru vadīs veselības ministrs un kurā tiks aicināti darboties arī citu ministriju un organizāciju pārstāvji no Veselības aprūpes darba devēju asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas u.c.  

Vienība vakcinācijas koordinācijai ir ļoti vajadzīga, bet tai ir jāatrodas tuvāk “kaujas laukam” – ģimenes ārstiem, nozarei. Turklāt darbinieku skaitam tajā jābūt lielākam nekā pašlaik Vakcinācijas projekta birojā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”), norādot, ka vakcinācijas projekta vienības darbs turpināsies un paplašināsies.

“Tuvāk pie speciālistiem, ar ko kopā ikdienā ir jāstrādā, lai vēl labāk uzlabotu sadarbību, informācijas apriti un darbības ātrumu. Otrkārt, likt klāt papildu cilvēkus, jo mēs redzam, ka trūkst cilvēku, projekta vadītāju. Katrs no vakcinācijas posmiem ir atsevišķs projekts, kuram ir sava specifika, īpatnības,” skaidroja ministrs.

Pavļuts norādīja, ka, tuvojoties masveida vakcinācijai, projekta vadībā nepieciešami reģionālie koordinatori.

Politiķis atzina, ka kļūda bija veidot nelielu vakcinācijas koordinācijas vienību. “Otrkārt, Vakcinācijas birojs diemžēl publiskajā izpratnē kļuvis par zibens novedēju visa veida bažām un uztraukumiem, kas ir pamatoti, protams, par vakcinācijas procesu, par Covid-19, par dažādām nedienām valstī kopumā. Domāju, ka liela daļa no šīs kritikas nav pamatota, nav arī taisnīga,” piebilda Pavļuts.

Neviennozīmīgā attieksme pret Vakcinācijas biroju politiķu vidū gan neesot iemesls izmaiņu veikšanai, Latvijas Radio norādīja Pavļuts.

Liela aktivitāte aizvadītajā nedēļā bija manāma iniciatīvu portālā Manabalss.lv, parakstoties par Vakcinācijas projekta biroja slēgšanu. Nepieciešamos 10 tūkstošus parakstu savāca ļoti īsā laikā. Un šobrīd to parakstījuši jau vairāk nekā 18 tūkstoši cilvēku. Lai gan ministrs paredzējis reorganizēt, ne likvidēt biroju, tomēr viņš nenoliedz, ka lielā iedzīvotāju aktivitāte, parakstot iniciatīvu, bijis kā viens no stimuliem izmaiņām.

Līdzšinējo Vakcinācijas projekta biroja darbinieku atalgojums tiks noteikts saskaņā ar vienoto valsts pārvaldes atalgojuma sistēmu. Tātad atalgojums varētu kļūt zemāks. Vaicāts, vai biroja darbinieki, kuri darbā pieteicās uz noteiktu atalgojumu, tagad nevarētu izrādīt neapmierinātību un pat tiesāties, Pavļuts atzina – riski pastāv, tomēr

šobrīd viņš personīgi saņēmis biroja darbinieku apliecinājumus, ka viņi darbu ir gatavi turpināt.

Paredzēto Vakcinācijas biroja pievienošanu Nacionālajam veselības dienestam vērtēja tā vadītājs Āris Kasparāns: “Šobrīd arī juridiski skatāmies, kā tos procesus sakārtot, bet es domāju, ka tie ieguvumi būs kopējam procesam. Iekļaujot līdzšinējos biroja darbiniekus tuvāk procesu veikšanas vietai, es domāju, ka tos procesus var efektīvāk organizēt. Kas ir otra puse – sadarbība ir nepieciešama starp vairākām nozares iestādēm, un tas, kas vēl būs jārisina, būs šī kopējā koordinācija.”

Tikmēr vakcinācijas apjomi aizvadītajā nedēļā kritušies. Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda to skaidroja ar piegādes problēmām, kas radās sadarbības ar uzņēmumam “Oribalt”. Šobrīd piegādi nodrošina jauni komersanti –"Recipe Plus" un "Magnum Medical" – un vakcinācija turpinoties.

Aizvadītajā nedēļā pret Covid-19 vakcinēti aptuveni 15 000 cilvēku.

“Neskatoties uz to, ka mums bija izaicinājumi ar loģistikas pakalpojumu sniedzēju, piektdien, kad lielā tiesā gadījumu šīs piegādes jau tika veiktas, kopējais vakcinācijas apjoms pat sasniegts trešais lielākais kopš vakcinācijas uzsākšanas,” sacīja Strazda.

Pašlaik vēl nav zināms precīzs vakcīnu daudzums, kuru varētu piegādāt šajā nedēļā. Taču, ja viss noritēs, bez starpgadījumiem, tad paredzēts, ka šajā nedēļā izdosies vakcinēt aptuveni 3000 cilvēku dienā.

KONTEKSTS:

Veselības ministrija janvārī izveidoja Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu, kurā strādā pieci profesionāļi ar pieredzi nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošanā. Biroja vadīšanai tika izvēlēta bijusī Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Savukārt martā platformā "Manabalss.lv" savākti 10 000 parakstu par Vakcinācijas  biroja likvidēšanu. Domstarpības par nepilnus divus mēnešus strādājošā biroja nepieciešamību radušās arī starp koalīcijas partijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt