Reorganizēs vairākas Rīgas izglītības iestādes

Par spīti vecāku iebildumiem, Rīgas vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas sēdē ceturtdien tika nolemts apvienot Rīgas Herdera vidusskolu un Rīgas Krievu vidusskolu, kā arī apvienot sešu bērnudārzu administrācijas, izveidojot trīs pirmsskolas izglītības iestādes.

Reorganizācijas rezultātā Herdera vidusskola tiks pārcelta uz Rīgas Krievu vidusskolas ēku Lauku ielā 9, Grīziņkalnā, savukārt jaunizveidotajai skolai tiks dots Rīgas Herdera vidusskolas nosaukums. Reorganizāciju paredzēts pabeigt 2014.gada augustā, nosakot, ka nodrošināma reorganizējamo skolu izglītības programmu īstenošanas pēctecība. Paredzēta arī ēkas Lauku ielā 9 renovācija, savukārt atbrīvotā ēka Skolas ielā 32 vairs nebūs nepieciešama izglītības, kultūras un sporta funkciju nodrošināšanai.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR) norādīja, ka attālumam starp skolām nevajadzētu būt par šķērsli, ņemot vērā, ka Rīgā skolēniem sabiedriskais transports ir pieejams bez maksas. Tāpat viņa uzsvēra, ka tuvākajā laikā tiek plānota virkne pasākumu, lai uzlabotu vidi Grīziņkalnā - tiks renovēta skolas ēka Lauku ielā 9, plānots sakārtot Grīziņkalna parku un ieviest papildus pašvaldības policijas patruļas apkaimē. Aldermane skaidroja, ka šo abu skolu apvienošana nav tikai Herdera vidusskolas nākotnes jautājums, jo skolēnu skaits ievērojami krities arī Krievu vidusskolā.

Tikmēr vecāki netic domes solījumiem, ka nelabvēlīgā vide Grīziņkalnā tuvākajā laikā varētu jūtami uzlaboties, tāpat vecāki netic, ka, pārceļoties uz jaunajām telpām, tiks saglabātas esošās klases. Tā kā liela daļa skolēnu, visticamāk, izvēlēsies citu skolu, no oriģinālajām klasēm būs palicis ļoti maz bērnu, tāpēc tajās tiks ievietoti arī jauni skolēni, pastiprinot vecāku bažas par nelabvēlīgās vides ietekmi uz saviem bērniem.

Herdera vidusskolas skolēnu vecāku pārstāve Jeļena Jaskova uzsver, ka vecākiem nav principiāli svarīgi, lai skola atrastos Rīgas centrā, bet gan vietā, kur ir droša vide un ērti pieejams sabiedriskais transports, jo izglītības kvalitātes dēļ un vācu valodas mācību augstā līmeņa dēļ Herdera vidusskolā jau tagad mācās skolēni no dažādām vietām pilsētā. Vecāku aicinājums izskatīt iespēju pārvietot skolu uz citām telpām nav ticis sadzirdēts - domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), tiekoties ar vecākiem, norādījis, ka pašvaldībai neesot citu skolas vajadzībām piemērotu tukšu telpu.

Herdera vidusskolas skolēnu vecāki nav apmierināti ar komunikācijas veidu - skolas vadība faktiski nostādījusi vecākus fakta priekšā, savukārt tikšanās laikā ar domes vadību radies iespaids, ka pašvaldības pārstāvji nav gatavojušies apspriest citus risinājumus. "Radās iespaids, ka viss jau ir izlemts," atzina Jaskova.

Izglītības un sporta departaments nevar solīt, ka visi skolotāji no Herdera vidusskolas darbu saglabās, un uzskata, ja skolas mainīs skolēni, arī pedagogiem darbs būs.

Rīgas vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas sēdē šodien nolemts reorganizēt arī sešus bērnudārzus, apvienojot to administrācijas, bet mācību procesu turpinot organizēt līdzšinējās telpās. Līdz 2014.gada jūnijam Rīgas 91.pirmsskolas izglītības iestāde tiks apvienota ar Rīgas 1.pirmsskolas izglītības iestādi. Reorganizācijas rezultātā tiks izveidota Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Ziedonis", par kuras direktori paredzēts iecelt Rīgas 1.pirmsskolas izglītības iestādes vadītāju Jautrīti Glaudiņu.

Bolderājā Rīgas 34.pirmsskolas izglītības iestāde tiks apvienota ar Rīgas 78.pirmsskolas izglītības iestādi, izveidojot Rīgas pirmsskolas izglītības iestādi "Vaduguns". Par tās direktori paredzēts iecelt Ainu Ušakovu, kura abas iestādes vadījusi arī līdz šim.

Savukārt Rīgas 113.pirmsskolas izglītības iestāde tiks apvienota ar Rīgas 261.pirmsskolas izglītības iestādi. Reorganizācijas rezultātā abas iestādes turpinās darbu ar vienu nosaukumu - Rīgas Dārzciema pirmsskola. Par tās direktori paredzēts iecelt līdzšinējo vadītāju Veru Kalcenauu.

Nākamajā dienā pēc lēmuma stāšanās spēkā tiks pārtraukta jaunu pieteikumu par bērnu reģistrāciju pieņemšana Rīgas 91., 34. un 113.pirmsskolas izglītības iestādē. Jau iesniegtie pieteikumi tiks pārreģistrēti, ievērojot agrāko pieteikuma reģistrācijas datumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti