Sadaļas Sadaļas

Renovētajā Liepājas slimnīcā panika par naudas trūkumu nav

Liepājas reģionālajā slimnīcā uzstādīts Latvijā modernākais datortomogrāfs. Tas ir aprīkots ar speciālu programmu, kas ļauj līdz minimumam samazināt starojuma devu pacientam. Tā ir tikai viena no iekārtām, kas uzstādīta renovētajās slimnīcas telpās. Arī Liepājas slimnīcas vadība uzskata, ka finansējums medicīnai Latvijā ir nepietiekams, taču pašlaik slimnīcā nav panikas par izdzīvošanu.

Liepājas reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Edvīns Striks izrāda renovētās telpas, kurās uzstādītas mūsdienīgas iekārtas. Vismaz pagaidām nav pamats satraukumam, ka pietrūks speciālistu, kuri ar tām strādās. Katru gadu slimnīcai izdodas piesaistīt vairākus jaunus ārstus. Gaišās un atjaunotās slimnīcas nodaļas telpas ir vēl viens motivācijas avots, kāpēc strādāt Liepājā, uzskata Edvīns Striks.

Tomēr arī jaunas un modernas iekārtas neatrisina naudas trūkumu medicīnas nozarē kopumā, arī Liepājā. „Visa vaina ir tā, ka finansējums medicīnā ir par maz. Kamēr finansējums medicīnai tiks atvēlēts pēc pārpalikuma principa, nekas nemainīsies. Nu nevar būt tā, kad Igaunijā atvēl vienam pacientam 1200 dolārus, Lietuvā 960, Latvijā 600,” saka Striks.

Slimnīcas valdes priekšsēdētājs skaidro, ka joprojām tiek taupīts un to pamana arī iedzīvotāji, kad sāk veidoties rindas pie speciālistiem un uz izmeklējumiem. Tomēr pašlaik nevarētu teikt, ka slimnīcā sāktos panika par finansējumu. „Ja gada beigās, kā tas šogad izskatās, papildus finansējums nebūs, rindas pagarināsies līdz četriem, sešiem mēnešiem, bet nebūs tā, ka Liepājas slimnīca kādu mirkli apstāsies un nesniegs palīdzību.”

Liepājas Reģionālās slimnīcas rekonstrukcijas 2. kārtas laikā renovētas telpas un ar jaunu aprīkojumu papildinātas vairākas nodaļas – Reanimācijas, Jaundzimušo intensīvās terapijas, Angiogrāfijas un Radioloģijas nodaļa.

Ar lepnumu par jauno datortomogrāfu stāsta radiologa virsasistente Sarmīte Baumane: „Cilvēki parasti satraucas, ka mēs viņus apstarojam, sakot, ka izkritīs mati, jo datortomogrāfijā notiek apstarošana. Šobrīd mums ir jaunākais dartortomogrāfs, kur ir vismazākā pacienta doza, ko saņem, jo vienā apgriezienā var uztaisīt 128 bildes. Agrāk - viens apgrieziens, viena bilde.”

Datortomogrāfs ir aprīkots arī ar speciālu ekrānu, kas palīdz nomierināt mazākos pacientus. Izmeklējuma laikā var vērot peldošas zivis, skaistus dabas skatus un pat salikt lācīti. „Mēs varam salikt lācīti. Ir dažādas sarežģītas situācijas. Bērni parasti, ieraugot šo aparātu, satraucas. Mēs viņu varam noguldīt un ļaut viņam skatīties, kā tiek salikts lācītis. Bērns ir mierīgāks un nekustēsies. Ir svarīgi, ka izmeklējuma laikā pacients ir mierīgs,” skaidro virsasistente.

Jaunas gultas, mākslīgās elpināšanas aparāti un monitori uzstādīti arī Reanimācijas nodaļā, stāsta nodaļas vadītājs Ivars Krastiņš. „Slimnīca pārveidojas. Ne tikai vestibils tagad ir citādāks, ne tikai tur ir savādāka atmosfēra, bet arī šeit Slimnīcā ir jārada vide, kas veicina veseļošanos.”

Slimnīcas renovētajās telpās mediķi darbu sāks 16.septembrī. Kopumā slimnīcas rekonstrukcijā, ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu, plānots ieguldīt 13 miljonus latu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt