Ārpus Rīgas

Rēzeknes novadā palīdz iekārtot mazdārziņus – šogad ražu novāks 24 ģimenes

Ārpus Rīgas

Karina Važnaja par situāciju Daugavpils domē

Renovācija saliedē Līvu ciema mājas iemītniekus

Renovācija saliedē Līvu ciema mājas iemītniekus

Daudzdzīvokļu māju renovācijā bieži vien viens no problemātiskajiem jautājumiem ir ne jau finanses, bet kā rast kopīgu valodu visiem iedzīvotājiem, lai  pieņemtu lēmumu par to, ka visi piekrīt renovācijas darbiem. Amatas novada Līvu ciema namu apsaimniekošanas biedrības „Zvārtes nami” pieredze liecina, ka pamatā ir rūpīgi pētīta un analizēta citu namu apsaimniekotāju pieredze, lai nepieļautu kļūdas un  tālāk jau pārrunas ar katru dzīvokļa īpašnieku.

Šobrīd, kad renovācija notikusi, iedzīvotāju ieguvums ir ne vien mazāki apkures rēķina, bet arī saliedēts daudzdzīvokļu nama kolektīvs.  

“Mūsu goda raksts – Amatas novada lepnums, saliedētākā daudzdzīvokļu māja,” Zvārtes ielas pirmā nama vecākais, biedrības „Zvārtes nami” pārvaldnieks Jānis Birkavs vispirms veda rādīt vienā no kāpņu telpām izlikto diplomu, kuru Amatas novada pašvaldība piešķīrusi kā saliedētākajiem daudzdzīvokļu nama iedzīvotājiem.

Pēc mājas renovācijas, kā saka Jānis Birkavs, visi esam viena liela  ģimene. Bet vispirms jau bija jāpārliecina iedzīvotāji par renovācijas nepieciešamību.

“Runāt, stāstīt, kaut kur braukt, piemērus ņemt, nu es visu laiku tā darīju, braukāju riņķī, kur bija kaut kas renovēts, gāju ar māju vecākiem runāt, printēju, kopēju vedu savējiem, gājām kopā, stāstu, stāstu, kamēr visi piekrita un arī gribēja,” stāstīja Birkavs.

Tagad, pēc paveiktajiem darbiem, namā ir arī pašiem sava apkure.

“Gāzes apkure ir sava, pagājušo gadu arī jaunu katlu uzstādījām, tagad ir tāds katls, ka pēc āra temperatūras viss regulējas, nekas nav jādara klāt, un iedzīvotāji ir laimīgi un apmierināti, ka maz jāmaksā pirmkārt, jo māja nosiltināta, viss jauns,” stāstīja mājas vecākais.

Arī biedrības „Zvārtes nami” valdes locekle un grāmatvede Inguna Stepanova atzina, ka nu jau, saņemot apkures rēķinus, iedzīvotāji var novērtēt, vai bija vērts veikt renovāciju.

Lai arī te, kā jau lauku vietā, kaimiņi pazīst viens otru un  lielu domstarpību nav bijis arī iepriekš, tagad, kad nācies tikties sapulcēs un pārrunās saistībā ar renovācijas darbiem, kā atzīst paši nama iedzīvotāji, šī kopības un arī atbildības sajūta par savu namu ir daudz lielāka.

Taisnības labad gan jāsaka, ka Līvu ciemā šajā namā jau lielākoties dzīvo cilvēki paaudzēs, un kā stāstīja mājas iedzīvotāja Sandra Rozīte, jau laika gaitā viens otru iepazinuši.

Nama priekšā arī vairākas puķu dobes, to galveno aprūpi uzņēmusies Dace Birkava. Viņa stāstīja, ka nav jau tā, ka savu roku nepieliktu arī citi.

To, ka te rūpējas par savu vidi, apliecina arī bērnu rotaļu laukums ar pašu iedzīvotāju izgatavotu namiņu, te izveidots laukums arī sportošanai, un Līvu ciemā gatavojas brīvdienās uzņemt Amatas novada sporta spēļu dalībniekus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti