4. studija

Kāpēc Ropažu novada pašvaldība novilcinājusi lietusūdeņu noteksistēmas remontu?

4. studija

4. studija

Kāpēc ielas remontdarbu laikā izbūvētu apbraucamo ceļu neļauj izmantot?

Remontdarbu laikā Sarkandaugavā izbūvē apbraucamo ceļu, bet izmantot neļauj

Maija sākumā AS “Rīgas siltums” konstatēja, ka maģistrālē, kura nodrošina pamatā visus Sarkandaugavas iedzīvotājus, bojāti divi ventiļi, kas atrodas zem ceļa braucamās daļas Ķīšezera ielā. “4. studijas” skatītājam radās pretenzijas un jautājumi par satiksmes organizācijas plānu, veicot šos remontdarbus.

Skatītājs pastāstīja: “Saprotu, ka notiek remontdarbi, viss kārtībā. Bet nesaprotu, kāpēc ir uzliets apbraucamais ceļš zālienā, kuru es tomēr nevaru izmantot? Tas taču ir uzliets, lai šo vietu varētu izbraukt, vai ne? Vēl vakar tur varēja ērti apbraukt, bet šodien jāstāv sastrēgumā, jābrauc caur bedri un jābojā mašīna. Kur loģika?”

AS “Rīgas siltuma” 1. tīklu rajona vadītājs Artis Benefelds pastāstīja, ka pēc darbu saskaņošanas organizācijas shēmas tika izbūvēts pagaidu ceļš, taču tā nestspēja nav tāda kā pamatceļam. Ventiļu nomaiņas laikā viss transports tika novirzīts pa pagaidu ceļu, kur bija uzliktas arī zīmes.

“Tā kā pagaidu ceļš bija ar asu līkumu, kura viena mala robežojas ar trotuāru, kur arī salikti bija statņi un zīmes, tad daudz drošāk ir auto satiksmi palaist pa pamatceļu. Tādēļ arī pagaidu ceļš tiek izmantots maksimāli maz, jo mums primāri ir drošība,” sacīja Benefelds.

Viņš arī norādīja, ka 18. maijā, kad atbilstoši Rīgas domes saistošajiem noteikumiem Nr.106, kas nosaka, kad ir jāatjauno segums ielas platumā, “Rīgas siltums” veica asfalta virskārtas frēzēšanu.

Ceļu remontdarbi Ķīšezera ielā Rīgā.

“Kad 19. datumā plānojām atjaunot asfalta segumu, tad pagaidu ceļš tika izmantots kā tehnikas novietošana un arī, lai novietotu instrumentus, kas nepieciešami ceļa atjaunošanai,” norādīja Benefelds.

Tomēr patiesībā 19. maijā šajā vietā varēja novērot pavisam citu skatu – pagaidu ceļš bija brīvs, bet tehnika bija novietota nevis uz pagaidu ceļa, kā sacīja “Rīgas siltuma” pārstāvis, bet gan uz gājēju un riteņbraucēju ceļa, pilnībā bloķējot kustību, kā arī zālienā abās ielas pusēs. Bet automašīnas turpināja braukt cauri bedrei, samazinot ātrumu un radot sastrēgumus.

Benefelds arī norādīja, ka 20. maijā, kad demontēja pagaidu ceļu, tika atjaunota zaļā zona un iesēts zāliens.

Raidījums “4. studija” gan norādīja, ka šie datumi nesakrīt ar patieso situāciju. Atbraucot uz notikuma vietu 21. maija pievakarē, varēja vērot, ka pagaidu ceļš ir izdemolēts un vēl nav novākts, bet par jauno zālienu vēl nevar sapņot.

Tomēr tagad remontdarbi ir pabeigti, satiksme ir atjaunota ierastajā režīmā bez aizķeršanās, un tajā apbraucamajā posmā, kur bija asfalts, tas ir nokasīts un tagad ir uzbērta melnzeme.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt