Dienas ziņas

Kara muzejā izstāde «Brīvības čuksti»

Dienas ziņas

Alternatīvi enerģijas risinājumi mājsaimniecībām

Sporta nodarbības kaimiņvalstī?

Remontdarbu dēļ Skaistkalnes vidusskolas skolēniem sporta nodarbības varētu notikt Lietuvā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Skaistkalnes vidusskolas sporta telpai pielāgotajā, gandrīz pusgadsimtu neremontētajā zālē uzsākti steidzami remontdarbi. Kamēr rit remonts, notiek pārrunas par iespēju skolēniem sporta nodarbības organizēt sporta hallē Lietuvā.

Šēnbergas muižas kādreizējā deju zālē, kur Skaistkalnes skolēniem notiek sporta stundas, pirmoreiz pusgadsimta laikā notiek remontdarbi. Pašvaldībai nācies steidzami piešķirt 19 400 eiro, jo gandrīz divsimtgadīgā ēka intensīvo slodzi izturēt vairs nespēja. 

"Mēs vairs nevarējām nodrošināt bērnu drošību," atklāja Skaistkalnes vidusskolas direktore Svetlana Vāverniece.

Sportam pielāgotajā telpā tiek veikts kosmētiskais remonts, pārvilkta apkures sistēma un citi nepieciešamākie darbi, tomēr problēmu kopumā atrisināt varot tikai jaunas sporta halles celtniecība.

Skolas direktore smēja, ka atklāšanas lentai izsapņotajai ēkai skolas pagalmā vajadzējis būt pārgrieztai jau divreiz.

"2008. gadā jau vajadzēja būt, otro reizi šogad būtu jābūt. Mums ir visas atļaujas, celtniecības atļaujas," uzsvēra Vāverniece.

Pirms Saeimas vēlēšanām Zaļo un Zemnieku savienības reklāmas avīzē pie tagadējā Rīgas domes kandidāta Viktora Valaiņa (Zaļo un Zemnieku savienība) trīs padarītajiem darbiem Vecumnieku novadā gan minēta arī uzceltā Skaistkalnes vidusskolas sporta zāle, tomēr realitātē tās būvniecība nav pat uzsākta.

Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks, arī Zaļo un Zemnieku savienība biedrs Jānis Kovals šo gadījumu komentēt nevēlējās un stāstīja, ka sporta būve neesot uzbūvēta, jo pašvaldībām nebija iespējas aizņemties līdzekļus Valsts kasē. Tas gan bija spēkā tikai no 2018. gada  pēdējā ceturkšņa, bet jau tā paša gada janvārī par būvniecības atlikšanu nobalsoja novada deputāti.

"2018. gadā tiešām domes sēdēs bija karstas debates par to, kurš novadam ir svarīgāks projekts, un deputāti visi kā viens izšķīrās, ka tas ir Vecumnieku vidusskolas piebūves projekts," stāstīja Kovals.

Pēdējais Skaistkalnes sporta halles projekts, kura izmaksas ir ap 40 000 eiro, bez papildu ieguldījumiem īstenojams līdz šā gada beigām. Kovals cer, ka tas izdošoties.

Tikmēr pašreiz notiekot sarunas, lai sporta nodarbības varētu notikt netālu esošajā sporta hallē Lietuvā.

"Es redzu tādu iespēju, bet tas ļoti apgrūtinās mācību procesu. (..) Bērniem visu laiku jābūt atļaujām, un visiem jānodrošina identifikācijas kartes," piebilda Vāverniece.

Abos Skaistkalnes vidusskolas sporta halles projektos kopā ieguldīts ap 100 000 eiro, no tiem 60 000  jau zaudēti neatgriezeniski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti