Dienas ziņas

Bērnu akadēmiskās dziedāšanas konkurss

Dienas ziņas

Biškopība - mācība mūža garumā

RKP “Vientuļi–Ļubonka” ierobežota satiksme

Remontdarbu dēļ ierobežo satiksmi Vientuļu robežkontroles punktā

No piektdienas slēgts Rēzeknes muitas kontroles punkts, jo tam bijusi maza noslodze. Turpmāk muitas pakalpojumus jākārto Rēzeknes otrajā muitas kontroles punktā, kas atrodas Atbrīvošanas alejā Rēzeknē, un strādā diennakts režīmā.

Savukārt uz Latvijas austrumu robežas esošajā robežkontroles punktā “Vientuļi–Ļubonka” šonedēļ ierobežota satiksmi, kas radīs neērtības robežas šķērsotājiem. Vientuļos jau vairāk nekā gadu notiek rekonstrukcijas darbi, taču robežsardzes dienestā norāda, ka pēc darbu beigām būs labi darba apstākļi.

Pirmais muitas punkts atjaunotajā Latvijas Republikā tika izveidots Viļakas novada Vientuļos pirms 25 gadiem. Šdien tas ir viens no neattīstītākajiem robežkontroles punktiem visā pierobežā. Robežsargi joprojām veic kontroli nepiemērotos apstākļos.

Šobrīd Vientuļos rekontrukcijas darbi rit pilnā sparā. Taču šķērsotājiem ir apgrūtināta piebraukšana. Tuvākajās dienās esošai ceļš būs pilnīgi demontēts un blakus izveidots pagaidu. "Pagaidu ceļš būs tur, pagaidu josla. Darbu tas neapgrūtinās, bet plūsmas mainību gan, jo būs viena josla plūsmai. Tas būs papildus pienākums robežsargam, kas regulēs iebraukšanu un izbraukšanu robežpunktā," saka Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes priekšnieka vietnieks Varis Pētersons.

Diennaktī robežpunktu šķērso aptuveni 150 vieglās automašīnas. Tas nav salīdzināms ar citiem robežkontroles punktiem kā Terehova vai Grebņeva. Taču pēc pilnīgas rekonstrukcijas Vientuļi varētu atvieglot arī citu posteņu darbību. "Ja Latvijas un Krievijas puse vienosies par kravas plūsmu, tad mašīnu skaits Vientuļos pieaugs un tas radīs iespēju atvieglot Terehovas un Grebņevas robežkontroles pintkui kravas mašīnu plūsmu," saka Vientuļu robežkontroles punkta priekšnieks, kapteinis Valērijs Vorobjovs.

Pēc pārstāvju teiktā, šobrīd jau norit iespējamās sarunas. 2016.gada 2.janvārī ir gaidāma robežkontroles punkta “Vientuļi - Ļubonka” atklāšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti