Rektoru padomes vadītājs: Cerams, ka nozari vairs neaplies ar dubļiem

Cerams, ka jaunais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (Reformu partija) „mazāk spēlēs uz publiku” un nenoniecinās augstākās izglītības piedāvājumu un līmeni Latvijā, piektdien rīta intervijā Latvijas Radio norādīja Rektoru padomes priekšsēdētājs, Daugavpils Universitātes (DU) rektors Arvīds Barševskis.

Tieši ar Rektoru padomi savulaik ne visai labās attiecībās bija nesenais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Attiecībā uz tagadējo ministru, Ķīļa pēcteci, Barševskis pauda optimismu. „Mazāk spēlēs uz publiku. Sākums ir cerīgs. Cerams, ka uz nozari vairāk nenāks dubļi,” pauda Barševskis.

DU rektors norādīja, ka ir sācies augstskolu programmu akreditācijas process, kas iepriekš bija aizkavējies un atsevišķi studenti tieši no DU, beidzot studijas, saņēma nevis diplomu, bet izziņu, ka ir beiguši mācības. „Pašreizējā situācijā akreditācijas process ir sācies (..) Laiks ir ļoti saspiests. Ja komisija darbosies raiti, tad līdz 30.jūnijam akreditācijas procesam visās programmās jābūt paveiktām,” sacīja Barševskis.

Viņš arī pauda, ka absolūts vairums augstskolu programmu, kuras bija zemu novērtētas, ir vai nu pārveidotas vai slēgtas. Tiesa, ne vienmēr atrašanās trešajā grupā, kurā bija viszemāk novērtētas programmas, nozīmē vāju mācību piedāvājumu. Reizēm vienkārši studentu ir pārāk maz. Citas programmas savukārt nedrīkst slēgt, jo augstu prasību dēļ studenti aiziet no mācībām. Arī tādas pārveidot vai slēgt nedrīkst. „Augstskolas ļoti labi apzinās, ka tikai kvalitāte palīdzēs nodrošināt studentus, kuru trūkst visā Eiropā,” atzīmēja Barševskis. Tiesa, šobrīd augstskolas spēj nokomplektēt studentu skaitu.

Kā svarīgu uzdevumu turpmāk Barševskis nosauca finansējuma palielināšanu augstākajai izglītībai – jau „treknajos” gados augstākajai izglītībai Latvijā bija viszemākais valsts finansējums visā Eiropas Savienībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti