Reizniece-Ozola: Lembergam jāpamet politika – tas jādara uzreiz un pavisam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

No Ventspils mēra pienākumiem atstādinātajam, Zaļo un Zemnieku savienībā (ZZS) esošās partijas "Latvijai un Ventspilij" vadītājam Aivaram Lembergam saistībā ar viņa iekļaušanu globālajā Magņitska sankciju sarakstā būtu "jāpaiet malā" – jāaiziet no politikas, un šāds solis jāsper uzreiz un pavisam. Šādu viedokli pauž Saeimas deputāte, ZZS ietilpstošās Latvijas Zemnieku savienības (LZS) valdes locekle Dana Reizniece-Ozola atklātā vēstulē LZS biedriem.

Viņa norādīja, ka LZS, Latvijas Zaļās partijas un to partneru Liepājas partijas un "Latvijai un Ventspilij" biedriem jābūt skaidram viedoklim un noteiktai pozīcijai par Lemberga iekļaušanu minētajā sarakstā.

Lemberga atbilde uz Reiznieces-Ozolas atklāto vēstuli:

"ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja sankciju lēmumā pret mani, Aivaru Lembergu, tostarp, ir teikts: "[…] Lembergs izmanto savu ietekmi pār politisko partiju vadību, lai veidotu valdības personālu un amatos ieliktu noteiktas valdības amatpersonas […]."

Par šādu darbību man ir noteiktas vispasaules sankcijas. Vienīgā politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" biedre, kas ir bijusi "ielikta" ministres amatā Latvijas valdībā, ir Dana Reizniece-Ozola. Viņa ir bijusi ekonomikas ministre Laimdotas Straujumas valdībā laika periodā no 2014. gada 5.novembra līdz 2016. gada 11.februārim un finanšu ministre Māra Kučinska valdībā no 2016. gada 11.februāra līdz 2019. gada 23. janvārim, tātad kopumā Ministru kabineta locekle – 4 gadus, 2 mēnešus un 17 dienas.

No ASV Valsts kases sankciju paziņojuma konteksta izriet, ka man ir noteiktas sankcijas tāpēc, ka manis vadītās partijas biedre ir bijusi valdībā. Retoriski jājautā, ko gan tādu viņa būtu sastrādājusi, ka man ir uzliktas vispasaules sankcijas? Atbildi zina tikai viņa pati."

"Tieši mēs nevaram izlikties, ka nekas nav noticis, viss pāries un aizmirsīsies kā citās reizēs. Taču nebūs. Šis nav brīdis, kad meklēt zelta vidusceļu, izvairīties no skaidras pozīcijas un gaidīt, kamēr vētra beigsies," uzskata Reizniece-Ozola. "Šoreiz stāsts nav tikai par Aivaru Lembergu. Tas ir stāsts par Latviju. Tas ir stāsts par mums visiem. Kaitējums, ko nesīs šīs sankcijas ekonomikai, politikai, būs ilgstošs un smags. Tas skars daudzus."

Pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, "mums visiem jārīkojas, lai lietas vērstu uz labu". Lai arī Lembergs, pēc Reiznieces-Ozolas teiktā, ir īsts pilsētas saimnieks, kura enerģija un kompetence ir apbrīnojama un kuru ventspilnieki ļoti ciena, viņam tagad ir "jāpaiet  malā".

"Aiziešana no politikas ir vienīgais pareizais solis. Tas jāsper uzreiz un pavisam. Tas ir solis, ko spert valstsvīram.

Līderim ar atbildību pret partiju, ventspilniekiem un valsti.  Aiziet ar pašcieņu, nevis agonēt, politiskās agonijas šausmās līdzi velkot tik daudzus," norādīja Reizniece-Ozola.

Pēc politiķes teiktā, šobrīd Lembergs "pašpasludinātajai tiesiskuma koalīcijai ir kļuvis par "ļaunuma centru". Partiju apvienību ZZS "mēģina padarīt par marginālu politisko spēku, saukājot par Kremļa roku, oligarha kabatas partiju".

"Ja tā turpināsies, iegrimsim pašu radītā muklājā un zaudēsim vēlētāju uzticību. Ne tikai Saeimā nonāksim “mūžīgajā opozīcijā”, bet arī pašvaldībās zaudēsim atbalstu," brīdina Reizniece-Ozola.

"Šīs ir tās krustceles, kur LZS jāiet pa labi – visiem redzamā, citā virzienā -  jau bez Aivara Lemberga."

Viņa atzīmēja, ka LZS aizvien iestāsies par stipriem reģioniem, atbalstīs uzņēmējus un ģimenes. LZS uzdevums ir nevis tikt izolētiem, bet – tieši otrādi – jābūt pārstāvētiem gan pašvaldībās, gan valdībā, gan Eiropas partiju politiskajā saimē. "Mūsu partijai jābūt nevis viena cilvēka, bet daudzskaitlīgu, aktīvu, uzticamu, par politisko spēku un tās vadības lepnu biedru kopumam. Te jāmeklē mūsu jaunie simboli," norādīja politiķe.

KONTEKSTS:

Amerikas Savienotās Valstis iekļāvušas  Lembergu globālajā Magņitska sankciju sarakstā, liecina ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojums. Tajā Lembergs nosaukts par oligarhu; uzskaitīti iemesli iekļaušanai sarakstā. Vēl sankciju sarakstā iekļautas  četras organizācijas - Ventspils brīvostas pārvalde, Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija.  

ASV noteiktās sankcijas ir jāievēro arī bankām Latvijā. ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV sankcijām.

Saeimas ZZS frakcijas deputāts un viens apvienības valdes locekļiem Armands Krauze pagājušajā nedēļā intervijā Latvijas Radio sacīja, ka Saeimā opozīcijā esošā ZZS neplāno norobežoties no ASV sankciju sarakstā iekļautā, smagos noziegumos apsūdzētā un no Ventspils mēra pienākumu pildīšanas atstādinātā Lemberga. "Visa šī jezga ir linča tiesa, kas sākusies tāpēc, ka valdības pārstāvji nepatiesu informāciju nodevuši ASV," paziņoja Krauze.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti