Reizniece-Ozola: ES vajadzētu atbalstīt arī dzimstības veicināšanu

No Eiropas Savienības (ES) budžeta vajadzētu atbalstīt arī tādus demogrāfijas pasākumus, kas vērsti uz dzimstības veicināšanu, intervijā Latvijas Radio norādīja Dana Reizniece-Ozola, kura Eiropas Parlamenta vēlēšanās ar pirmo numuru startē no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) saraksta.

Politiķe pauda pārliecību, ka no ES budžeta jāatbalsta demogrāfijas pasākumi. Līdz šim ES uzsvars tika likts uz tādiem demogrāfijas jautājumiem kā sabiedrības novecošanās un jauniešu bezdarbs. Taču netiekot runāts par dzimstības veicināšanu.

Lai gan Latvijā ir augstāki dzimstības rādītāji nekā Eiropā, bet tie aizvien ir par mazu. Reiznieces-Ozolas ieskatā ES jābūt demogrāfijas atbalstam katrai ģimenei.

Tāpat ZZS politiķe uzsvēra reģionu atbalsta politikas nozīmi ES.

5 komentāri
Zane Līvmane
Šoreiz Danai tiešām var piekrist!
Imants Bauģis
Es labprāt balsotu par Danas iesēdināšanu cietumā uz desmit mūža ieslodzījumiem bez tiesībām kontaktēties ar ārpasauli.
Anonīms lietotājs 22483
Es piedāvāju eksperimentu: saskaitīt, cik Saeimas deputātiem pa visiem kopā ir pieauguši bērni (virs 20 gadiem) un noskaidrot, cik no viņiem dzīvo ārzemēs (citādi, ja saka, no tāda vai tāda ciematiņa emigrējusi puse vai vairāk turieniešu bērnu, parasti visu novēl uz ekonomisko situāciju konkrētajā ciematā). Bet Saeimā ir cilvēki, kas par trūkumu īsti nevarētu sūdzēties un no ekonomiskās situācijas īpaši nav cietuši. Piemēram, Kučinskim pieaugušais dēls ārzemēs, Rībenei vismaz 1 no 4 bērniem ārzemēs, le Gallai abas meitas ārzemēs. Es prognozēju, ka mēs secinātu, ka 1/4, bet varbūt pat 1/3 Saeimas deputātu pieaugušo bērnu Latvijā pastāvīgi nedzīvo. Tas principā būtu uzskatāms par patieso emigrācijas apmēru valstī šajā paaudzē. Un nekas šobrīd neliecina, ka šī tendence neturpināsies. Tāpēc dzimstības stimulēšana Latvijā (vai tā būtu par Latvijas pašas vai kādiem citiem līdzekļiem) ir samērā bezjēdzīga. Mēs stimulējam lētā darbaspēka un lēto smadzeņu ražošanu turīgajām valstīm.
Kremilek Rukis
Tas tāds āķīgs jautājums. Francijā visādām minoritātēm procentuāli dzimst aptuveni 3 reizes vairāk bērnu nekā etniskajiem francūžiem. Tā vienkārši, nediskriminējot, veicināsim tur vēl dzimstību?
Anonīms lietotājs 22483
Redz, ir viena maza problēmiņa. Ir valstis ES, kas patiesībā ir stipri vien pārapdzīvotas (Beļģija, Nīderlande). Un planētas iedzīvotāju skaits turpina augt milzu tempos. Mēs burtiski apēdam Planētu un padarām par izgāztuvi. Dzimstības veicināšana ES šobrīd nozīmētu dzimstības veicināšanu perifērijā (kur patiesībā demogrāfisko problēmu pamatā ir nevis dzimstība, bet emigrācija: Baltija, Rumānija, Bulgārija), no kuras sadzimušie turpinātu emigrēt uz jau tā pārapdzīvoto centru. Savukārt aizslēgt robežas nozīmē ES pastāvēšanas jēgas beigas. Es prognozēju, ka Planētas drūmā stāvokļa dēļ jau nākamais EP sasaukums tuvākajos 5 gados runās nevis par dzimstības veicināšanu, bet gan globālā iedzīvotāju skaita pieauguma apturēšanu.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti