Labrīt

Ojāra Vācieša muzejā izstāde “Zūdošais Torņakalns”. Ko mainīs "Rail Baltica"?

Labrīt

Nedēļas nogalē sākas neparasts pasākums - Muzikālās vakara pastaigas Rīgas Domā

Dana Reizniece Ozola par valdības izstrādāto likumprojektu rīcībai pēc ārkārtas situacijas

Reizniece-Ozola: Covid-19 likuma projekts «ir pavisam tukšs»

Saeima konceptuāli skatīs likumprojektus, ar kuriem iecerēts regulēt situāciju un kontrolēt Covid-19 izplatību Latvijā pēc ārkārtējās situācijas beigām 9. jūnijā. Bijusī finanšu ministre, opozīcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola (Zaļo un Zemnieku savienība) Latvijas Radio pauda, ka valdības sagatavotais projekts ''ir tukšs'', jo tajā nav noteikts, kādi pēc ārkārtējās situācijas beigām būs atbalsta pasākumi uzņēmējiem, darba ņēmējiem un tiem, kuri darbu zaudējuši.

Dana Reizniece-Ozola  atzina, ka ir nepieciešams regulējums pārejai no ārkārtējās situācijas uz normālu dzīvi, bet valdības sagatavotais projekts “ir pavisam tukšs”, tas paredz tikai dīkstāves pabalstu maksāšanu līdz 30. jūnijam, bet trūkst konkrētu atbalsta pasākumu pēc tam.  

Tāpat opozīcijas deputāte kritizēja ieceri par plašajām pilnvarām valdībai, piemēram, pārdalīt budžeta līdzekļus no vienas programmas uz citu bez Saeimas piekrišanas, palielināt aizņēmumu, nesaskaņojot ar Saeimu. Turklāt ir plāns atteikties no budžeta deficīta ierobežojumiem, kas bez konsultācijām ar Saeimu ir bīstami, norādīja Reizniece-Ozola.

Viņa arī uzsvēra, ka krīzes laikā ir svarīgi rīkoties ātri un piešķirt atbalstu ātri. Līdz šim valdība vienojusies par atbalstu vairākām nozarēm, taču, pēc deputātes vārdiem, uzņēmēji un iedzīvotāji maz jūt, ka nauda līdz viņiem nonākusi.

Reizniece-Ozola sacīja, ka tā bija viena no lielākajām kļūdām, ka atbalsts bija sarežģīti administrējams, birokrātisks, bija jātērē daudz enerģijas, lai pierādītu, ka iet ļoti grūti, lai saņemtu mazu atbalstu, bet kultūras nozare, piemēram, atbalstu līdz šim nav saņēmusi, tas tikai plānots.

Bet krīzes situācijā tempam ir milzu nozīme, nedrīkst vilkt garumā, kā līdz šim, sacīja Reizniece-Ozola.

Deputāte norādīja, ka likumu var paspēt pieņemt līdz 9. jūnijam, kad beigsies ārkārtējā situācija, ja koalīcija būs gatava dialogam un gatava ieklausīties un labot nepilnības.  

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti