Reirs Latvijas vārdā paraksta Stambulas konvenciju

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) šodien Bulgārijā, Sofijā, parakstījis Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu jeb tā dēvēto Stambulas konvenciju.

Ar konvencijas parakstīšanu valsts apliecina, ka tā atturēsies no tādu darbību veikšanas, kas ir pretrunā starptautiskajam līgumam. Pēc tam, kad starptautisks līgums ir parakstīts, to nepieciešams arī ratificēt Saeimā. Reirs  skaidroja, ka tagad Labklājības ministrija (LM) sagatavos likumprojektu, par kuru vēlāk lems Saeima.

Parakstot konvenciju, tai pievienota deklarācija, kurā Latvija paziņos, ka piemēros konvenciju atbilstoši Satversmē noteiktajiem principiem un noteikumiem.

Ministrs uzsvēra, ka ar šīs konvencijas ratificēšanu nevajadzētu kavēties. Viņš arī atgādināja, ka Latvija pēdējā no Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas paraksta šo konvenciju, turklāt 13 ES valstis to jau ratificējušas.

Reirs norādīja, ka viņam ir liels gods parakstīt šo dokumentu, kas ir ļoti nopietns instruments, lai sasniegtu mērķus attiecībā uz vardarbības mazināšanu. Viņš arī pauda, ka Latvijā veikta nacionālās likumdošanas uzlabošana, kas nepieciešama, lai cīnītos pret vardarbību.

Taujāts, vai pārliecināts par Saeimas vairākuma atbalstu konvencijas ratificēšanai, Reirs pauda: "ticu, ka veselais saprāts uzvarēs".

Iepriekš Latvijā bija plašas diskusijas par pievienošanos konvencijai. Valdība pēc plašām diskusijām nolēma atbalstīt Stambulas konvencijas parakstīšanu ar atrunu. Atšķirīgi viedokļi šajā jautājumā bija LM un Tieslietu ministrijai (TM).

LM sagatavotajā informatīvajā ziņojumā teikts, ka ar konvenciju tiek izveidots visaptverošs tiesiskais ietvars, lai pasargātu sievietes no vardarbības. Tiesiskais ietvars ir vērsts uz vardarbības pret sievietēm un meitenēm un vardarbības ģimenē novēršanu un izskaušanu, kā arī vainīgo sodīšanu par vardarbību. Pievienojoties Stambulas konvencijai, Latvijā būs vairāk instrumentu, lai aizsargātu personu cilvēktiesības dzīvot no vardarbības un spīdzināšanas brīvu dzīvi. Psihiski un fiziski veseli cilvēki, kuri nebaidās par savu un bērnu drošību mājās, pilnvērtīgi strādā, var paši nodrošināt savu dzīvi, tādā veidā sekmējot valsts kopējo attīstību un labklājību, uzsver LM.

Savukārt TM iesniegtajā informatīvajā ziņojumā ir atsauce uz veikto juridisko analīzi. Tajā apgalvots, ka Stambulas konvencija "klaji ignorē" gan Satversmes 112.pantā, gan starptautiskajos cilvēktiesību dokumentos garantētās vecāku tiesības bērnu izglītībā. Turklāt netiekot ņemta vērā arī vecāku reliģijas brīvība, kas ir nesaraujami saistīta ar tiesībām izglītot savus bērnus saskaņā ar savu reliģisko pārliecību un filozofiskajiem uzskatiem.

Vairākas Saeimas frakcijas vēl nav formulējušas galīgo viedokli par Stambulas konvencijas ratifikāciju, tomēr to varētu atbalstīt parlamenta vairākums.

 

14 komentāri
Bedigi
Vai tiešām latvijas satversme un likumdošana nenodrošina visiem latvijas cilvekiem vienādas cilvektiesibas ,ja japaraksta kaut kādu pusmežoņiem domatu konvenciju ? Vai reiris un viņam lidzigie neatzist satversme s principu ka visi cilveki latvija ir vienlidzigi likuma priekšā? Varbut sie reiri sievieti neuzskata par cilveku un parakstot šo papiru viņi atzist ka sieviete latvija ir tikai mājdzivnieks ,darba lops ar kuru saimnieks dara ko grib ?
ierēcu par <<Paldies!!!>>
Vēl viens, kuram no aktīvas "krāna sūkāšanas, pakaļā stūmšanas un ānusu laizīšanas" ir aizbraucis jumtiņš. Gejiem dzimst bērni tieši tāpat, kā hetero. Un bērnus viņi audzina ne sliktāk par hetero. Pētījumi uzrāda, ka geju ģimenēs izaudzinātie bērni ir emocionāli un intelektuāli attīstītāki par vidusmēra bērniem. Bez tam geju tiesības nekādi neierobežo hetero tiesības un cilvēktiesību ievērošanai nepieciešamos līdzekļus patērē ne vairāk par hetero. Lai tev veiksmīga arī turpmākā krāna sūkāšana, pakaļā stūmšana un ānusu laizīšana :))))))))))))
Reirs manā vārdā,
bet bez manas piekrišanas paraksta dokumentu par vīriešu diskrimināciju, ģenētikas atcelšanu un seksuālo perversiju legalizēšanu.
Pastāsti
tā 'psihiski slimā lezbiete' (kā gan citādi sauksi sievieti, kura sakompostrē tavus riekstiņus caurus) izrūnija tavu vīrietību, vai viņa ir tavu legalizēto perverso fantāziju objekts?
>>> Pastāsti
Tu esi psihiski slima lesbiete.
Pastāsti
kaut ko vairāk par to, kā aiziegums piekaut sievieti izdiskriminēja tavu ļengano vīrietību, anulēja tev izsniegto Y hromosomu un kuras no tavām seksuālajām perversijām tagad ir legalizētas? :))))))))))
Lieliski!
Neparakstīt šo konvenciju būtu apkaunojums Latvijai. Ir jābūt galīgi slimam, lai atbalstītu vardarbību pret sievieti. Ja Rasnačs ar saviem nacionālo islāmistu un putinistu draudziņiem ir galīgi izkūkojis prātiņu un neapjēdz konvencijas jēgu un būtību, tad tas nedrīkst būt šķērslis, lai sabiedrības normālā daļa nesekotu humānisma, tiesiskuma un veselā saprāta balsij!
Lieliski!
Paldies par izsmeļošo atbildi. Neko tu nevari paskaidrot, jo neko nesajēdz. Ar šo tu patiešām pierādīji, ka esi plānprātiņš, kuram galvā tikai kaku ēšana un ne mazākās sajēgas par konvenciju. :D:D:D
Ha, ha, ha!
>>> Lieliski Cik lieliski, ka Tu nodemonstrēji savu intelektu, kultūru un valodas bagātību.
Lieliski!
Klau, kaku ēdāj, paskaidro, kā konvencija, kurā ir runa par vardarbību pret sievieti var nebūt konvencija par vardarbību pret sievieti (kā balts var nebūt balts). Paskaidro, kaku ēdāj, kur un kā konvencijā mēģina izbīdīt cauri genderu un sociālo dzimtikas, kas tie tādi ir par zvēriem, jo redzams, ka esi viens no tiem plānprātiņiem, kuriem galvā tikai kaku ēšana un ne mazākās sajēgas par konvenciju. :D:D:D
Ha, ha, ha!
Patiesībā runa jau nav par vardarbību pret sievieti, bet gan to, ka neoliberāļi, izmantojot šo mērci (gluži kā kečupu, ar kura palīdzību var iebarot arī kakas), mēģina izbīdīt cauri genderu un sociālo dzimti. Ja sievietes ir tās, kas atbalsta un virza šis pretdabīgās koncepcijas, tad neko citu kā vardarbību viņas nav pelnījušas.
Es
Konvencijas steidzīgā parakstīšana jau vien liecina, ka kaut kas nav tīrs, vai arī tā ir kādas aizkulišu vienošanās objekts ar Briseli vai kas tāds! Nevar prakstīt tik strīdīgu dokumentu kura jēga lielai daļai sabiedrības nav skaidra vai pieņemama!
>Es
Rasnača neētiskā un kaunpilnā trakošana TV studijā un debilu sesku cienīgā konvencijas "analīze" liecina, ka ar NA un Rasnaču kaut kas nav tīrs. Ja tev nav skaidrs, ka vardarbība pret sievieti ir nosodāma, tad tu neesi īsti vesels.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti