Reirs: Iemesls iepriekšējās VNĪ vadības nomaiņai - arī «trilleris» ar JRT pārbūvi

Viens no iemesliem iepriekšējās “Valsts nekustamo īpašumu” (VNĪ) valdes un padomes nomaiņai bijis “trilleris” ar Jaunā Rīgas teātra (JRT) pārbūvi. Tā JRT būvlaukuma nodošanā jaunajiem būvniekiem pavēstīja finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”). Finanšu ministrija ir VNĪ kapitāldaļu turētāja. “Diemžēl ļoti laba un vajadzīga lieta pārvērtās par trilleri. Pat nācās mainīt VNĪ valdi, padomi un visus pārējos, lai tiktu beidzot pie šī projekta,” savā uzrunā JRT būvlaukumā pavēstīja Reirs.

Vēlāk, atbildot uz Latvijas Radio lūgumu precizēt iepriekš teikto, ministrs piebilda: “Tas bija arī šī projekta dēļ. Nav viens konkrēts punkts, kas pie tā noveda, bet bija daudz jautājumu. Arī, piemēram, Okupācijas muzeja darba pārtraukšana uz nepamatoti ilgu laiku un citu objektu aizkavēšanās. Tur bija ļoti daudz iemeslu.”

2018.gadā, kad VNĪ noslēdza līgumu ar “ReRe būve 1” par JRT rekonstrukciju, VNĪ valdes priekšsēdētājs bija Ronalds Neimanis. Viņš amatu atstāja 2019.gada aprīlī pēc nepilniem diviem gadiem amatā ar pamatojumu, ka “nolēmis pieņemt jaunus profesionālos izaicinājumus”.

Tā paša gada novembrī no amata atkāpās VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica, paziņojot, ka uzņemas morālu atbildību saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā. Decembrī no amata atkāpās VNĪ padomes priekšsēdētājs Mārtiņš Bičevskis, kurš par VNĪ padomes locekli tika iecelts 2016.gada nogalē. Bet decembra pēdējās dienās amatu atstāja VNĪ valdes locekle Sigita Janvāre.

No 2020.gada 6.janvāra VNĪ valdes priekšsēdētājs ir Renārs Griškevičs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti