Panorāma

Hokeja izlase šogad spēlēja no sirds

Panorāma

Panorāma

V. Reinbahs lāpīs E. Jakrina atstātās bedres

Reinbahs domes komitejā skaidro plānu Jakrina atstāto bedru lāpīšanai

Iepriekš atstādinātais Rīgas domes Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs pirms nedēļas pilnvērtīgi atgriezās šajā amatā. Trešdien, 22. maijā, viņš bija izsaukts uz domes Satiksmes komitejas sēdi, lai skaidrotu deputātiem, kā cīnīsies ar Emīla Jakrina atstāto mantojumu – nepabeigtiem remontdarbiem un bedrēm ielās.   

Rīgas domes Satiksmes komitejas deputātiem tā jau kļuvusi par tradīciju – ik pavasari izsaukt atbildīgos ierēdņus uz bargu sarunu par ielu stāvokli. Viņi apņēmīgi izstāsta par plānotajiem remontdarbiem. Un tā līdz nākamajam pavasarim.

Šoreiz atskaiti sniedza Vitālijs Reinbahs, kurš tikai pirms nedēļas tiesas ceļā atgriezās Satiksmes departamenta amatā. Viņš neslēpa, ka ar situāciju ielās nav paguvis pilnībā iepazīties.

“Es darbā tikai septīto dienu šodien, un pa lielam man jāpaklausās jūs, nevis jums mani,” paziņoja Reinbahs.

Viņš informēja deputātus par šogad sāktajiem un plānotajiem remontdarbiem Rīgas ielās. Lielākie no tiem – Krasta ielas seguma maiņa, Salu tilta otrā kārta, Deglava tilta remonts un satiksmes pārvads pie Brasas stacijas.

Uzmanība tiks pievērsta arī mazāk nozīmīgām ielām – Eiženijas ielai Dzirciemā un Dandāles ielai Zemgales priekšpilsētā. Tāpat Rīgā tiks izveidoti seši jauni luksoforu objekti, beidzot tikšot savesta kārtībā arī sabrukušās Vanšu tilta kāpnes.

Iepriekš remontētajās ielās tikšot turpināta labiekārtošana, kuras ietvaros plānots uzstādīt 68 jaunus velostatīvus, 48 soliņus un iestādīt 31 jaunu koku.

Kopumā Satiksmes departaments šajā būvsezonā plāno apgūt 215 miljonus eiro, no kuriem 183 miljoni ir Eiropas līdzfinansējums.

Vairāk par profesionālo darbību opozīcijas deputātus un nevalstisko organizāciju satrauca Reinbaha pagātnes skandāli, tostarp iespējamā kukuļņemšana mikroautobusu lietā.

“Emocionālās inteliģences ziņā viņš ir pārāks par Jakrina kungu. Runā it kā pareizās frāzes, bet to rādīs tikai laiks. Tas, kas mani mulsina, – ka viņam joprojām ir aizdomās turamā statuss. Ņemot vērā, ka korupcija ir Rīgas domes problēma numur viens, tas neliecina par labu pārvaldību,” atzina opozīcijas deputāts Vilnis Ķirsis (“Vienotība”).

Biedrības “Pilsēta cilvēkiem” valdes priekšsēdētājs Māris Jonovs atzina, ka “pirmā brīža iespaids ir nedaudz šokējošs. Tāda atlēkšana atpakaļ trīs gadus senā pagātnē.  Reinbaha kunga vārds tika cilāts “Pilsēta cilvēkiem” saistībā ar dažādām nejēdzībām, kas turpinājušās arī pēdējos divus gadus. Bet nu ir cerība, ka cilvēks ir mācījies, pieaudzis.”

Savukārt pašvaldības valdošās koalīcijas pārstāji pēc neveiksmīgās tiesāšanās, šķiet, ir atteikušies no mēģinājumiem tikt vaļā no Reinbaha un nekādas pretenzijas viņam vairs neizvirza.  

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti