Rehabilitācijas centrs «Vaivari» prezentē jauno robottehnoloģiju

Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari”, atzīmējot starptautisko dienu personām ar invaliditāti, piektdien, 2.decembrī, prezentēja Baltijā pirmo robottehnoloģijas iekārtu, kas uzlabos rehabilitācijas procesu cilvēkiem ar kustību traucējumiem.  

Pacientiem smagu traumu un saslimšanas gadījumos modernā iekārta nodrošinās agrīnu muskuļu mobilizāciju, kā arī pārvietošanos vertikālā stāvoklī. Tehnoloģija imitē aktīvu kāju kustību fizioterapeita vietā, piedāvājot piemērotāko simulāciju atbilstoši cilvēka veselības stāvoklim.

Rehabilitācijas centra “Vaivari” vadītāja Anda Nulle stāstīja, ka “šī ierīce pamatā ir domāta pacientiem ar kustību traucējumiem parēžu un paralīžu dēļ, bet atsevišķos gadījumos šis vertikalizācijas galds noder jebkuram pacientam, kurš atrodas ierobežots gultā, guļus stāvoklī”.

Aprīkota ar vairākiem kustību stereotipiem, iekārta ļauj robotizētās kustības izmantot arī tiem pacientiem, kuri ir paralizēti pilnībā.

Šāda tehnoloģija pagaidām ir vienīgā Baltijā, bet gandrīz vienlaicīgi ar Latviju robotizēto iekārtu iegādājusies arī Igaunija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti