Reģistrēti jau 11 masalu slimnieki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Neilgā laika posmā saslimšana ar masalām laboratoriski apstiprināta jau vienpadsmit pacientiem, taču ar šo vīrusu saslimušo pacientu skaits varētu vēl pieaugt, Latvijas Radio atzina Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse.

Lielākā daļa pacientu nav vakcinējušies vai īsti nezina, vai ir vakcinēti pret masalām. Masalas ir ļoti lipīga vīrusa infekcija, kas izplatās gan gaisa pilienu veidā, gan tiešos kontaktos. Tomēr no saslimšanas iespējams izvairīties vakcinējoties, turklāt arī tad, ja vakcinācija notikusi neilgi pēc kontakta ar šīs infekcijas slimnieku.

Latvijas Infektoloģijas centra virsārste Velga Ķūse par masalu pazīmēm
00:00 / 00:16
Lejuplādēt
"Tā ir tā saucamā pēckontakta profilakse, kas ir jāizdara 72 stundu laikā. Masalu vakcīnā ir inaktivēts vīruss, kas darbojas ātrāk nekā reālais vīruss, līdz ar to inkubācijas periodu var apsteigt un izveidot aizsargvielas," stāsta Ķūse. Līdz ar to slimība vai nu vieglāk vai vispār nenotiek.

Par pirmajiem četriem masalu slimniekiem Latvijā bija ziņots 3. janvārī.

Ārsti norāda – masalas ir ļoti smaga slimība, kurai raksturīgas komplikācijas un ilgs izveseļošanās process. Tā ir ļoti lipīga un izplatās gaisa pilienu ceļā. Masalu slimības simptomi sākotnēji atgādina saaukstēšanos. Slimībai progresējot, temperatūra var sasniegt 39-41 grādu, parādās sarkani izsitumi. Pie pietiekamas vakcinācijas aptveres masalas parasti neizplatās, un mediķi uzsver: pat viens gadījums – tas ir daudz.

Masalas Latvijā nebija bijušas gandrīz trīs gadus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti