Reģionu apvienība Saeimā sniegs Ašeradena demisijas pieprasījumu

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) Saeimas frakcija, uzklausot ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (“Vienotība”) par elektroenerģijas rēķinu samazināšanu, nolēma  jau ceturtdien, 1.martā, iesniegt Saeimas Prezidijam pieprasījumu par ekonomikas ministra demisiju, informēja LRA.

 Ekonomikas ministra risinājumi elektrības rēķinu samazināšanai, kas prezentēti LRA deputātiem pirmdien tikšanās laikā, “faktiski ietvēra maksājumu sloga pārnešanu no dažiem lielajiem enerģijas patērētājiem uz visiem citiem – tūkstošiem mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī iedzīvotājiem, kas tagad maksā būtiski lielākus elektroenerģijas rēķinus”, norāda LRA.

 

Ministrs iesniedza savu redzējumu attiecībā uz lauksaimnieku un zemnieku situācijas daļēju risināšanu, taču tas neattiecas uz uzņēmējiem un mājsaimniecībām, paziņojumā medijiem uzsver LRA.

LRA Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Nellija Kleinberga norādīja, ka LRA deputāti “guva iespaidu, ka ministrs nespēj kontrolēt situāciju un atrisināt šo jautājumu līdz 1. martam, kā mēs to prasījām”.

 

 

KONTEKSTS:

15.februārī "Zemnieku saeima" paziņoja, ka elektrības cenu dēļ martā gaidāmajā kongresā varētu prasīt ekonomikas ministra Arvila Ašeradena (“Vienotība”) demisiju. Šajā pašā dienā Saeimas opozīcijas partiju – “Saskaņas”, Latvijas Reģionu apvienības un “No sirds Latvijai” – deputāti un atsevišķi neatkarīgie deputāti ir savākuši 34 parakstus Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanai 2.martā, lai izteiktu neuzticību ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (“Vienotība”) radušās situācijas dēļ, ja nebūs rasts risinājums.

Regulējuma izmaiņas, kas ietekmēja elektroenerģijas jaudu maksājumus, par ko sašutumu pauda lauksaimnieku organizācija “Zemnieku saeima”, pieņemtas jau 2016.gada beigās. Savukārt zemniekiem būtiskā iespēja uz laiku atteikties no jaudām bija tikai "Sadales tīklu" noteiktais pagaidu risinājums.

23. februārī panākta vienošanās risināt problēmu, ļaujot elastīgi uz laiku samazināt elektroenerģijas pieslēguma jaudu un nepieciešamības gadījumā pie noteiktiem nosacījumiem to atjaunot. Zemnieku apstiprināja, ka ar risinājumu ir apmierināti un draudi izteikt ekonomikas ministram neuzticību vairs nav spēkā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti