Reģionu apvienība rosina Latvijā papildus ieviest ceļošanas pases

Latvijas Reģionu apvienība rosina Latvijā ieviest ceļošanas pases. Partijas Saeimas deputāti jau iesnieguši vajadzīgos grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā. Ar šo otro pasi Latvijas pilsoņi varētu ceļot ārpus Eiropas Savienības, kas nav iespējams ar personas apliecību. 

Deputāti iecerējuši, ka ar ceļošanas pasi būs iespējams piedalīties arī vēlēšanās ar nosacījumu, ka tiek lietots vēlētāju reģistrs. Latvijas Reģionu apvienības frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars norādīja, ka ceļošanas pase vajadzīga tiem, kuri pasi nodevuši kādas valsts vēstniecībā vīzas noformēšanai.

Bieži vien vīzas iegūšanai ir nepieciešamas vairākas nedēļas. bet šajā laikā var rasties nepieciešamība ceļot uz kādu citu trešo valsti, paskaidroja Bondars.

"Piemēram, jūs esat nodevuši pasi, lai ceļotu uz Dienvidāfriku, bet jums tajā laikā jāaizbrauc uz Ukrainu, un jūs nevarat to izdarīt, jo jūsu pase atrodas Dienvidāfrikas Republikas vēstniecībā, piemēram, Zviedrijā." sacīja Bondars. "Ir arī bijuši gadījumi, kad Latvijas Republikas pilsoņi tādēļ, ka ir nodevuši pases citām vēstniecībām, kur nepieciešams saņemt vīzu, ir bijuši liegti piedalīties vēlēšanās Latvijā."

Ja priekšlikums tiktu atbalstīts, Latvijas Republikas pilsoņiem būtu iespēja saņemt divas pases.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti