Reģionu apvienība par priekšsēdētāju atkārtoti ievēlē Smiltēnu; partijas mērķis – vietas Saeimā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Par Latvijas Reģionu apvienības (LRA) valdes priekšsēdētāju sestdien partijas kongresā atkārtoti tika ievēlēts Edvards Smiltēns. Reģionu apvienība pārtapa par partiju vien pirms gada. LRA ar labiem rezultātiem startēja pašvaldību vēlēšanās un par mērķi izvirzījusi būt pārstāvētai arī nākamajā Saeimā.

Par Smiltēnu, kurš bija vienīgais kandidāts uz šo amatu, balsoja 175 delegāti. Kongresa sākumā bija reģistrējušies 189 delegāti.

LRA domes priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks, kurš konkurencē uz šo amatu saņēma vairāk balsis nekā Liepājas domes deputāts Jānis Vilnītis.

Partijas valdē līdz ar Smiltēnu tika ievēlēti arī Sprindžuks, Vilnītis, Juris Viļums, Andrejs Ence, Dagnis Straubergs, Ilze Ortveina, Agnese Geduševa, Normunds Līcis un Rūdolfs Kudļa.

Smiltēns pavēstīja, ka rosinās valdei Vilnīti apstiprināt kā LRA priekšsēdētāja vietnieku.

Apvienība ir ārpusparlamenta partija, taču ir pārstāvēta Rīgas domes koalīcijā, un tās biedri vada arī septiņas pašvaldības – Tukuma, Mārupes, Ādažu, Saulkrastu, Limbažu, Gulbenes un Preiļu novadus. Tas ir otrs lielākais pašvaldību vadītāju skaits starp visām Latvijas partijām.

Iezīmējot nākotnes ambīcijas, apvienības līderis Smiltēns pirmkārt norādīja nākamajā rudenī gaidāmās Saeimas vēlēšanas. Ārpus parlamenta esošajai Reģionu apvienībai līdz šim pietrūcis pavisam nedaudz vēlētāju atbalsta iekļūšanai Saeimā. 

Partija kongresā pieteica startu 14.Saeimas vēlēšanām un solīja nepieļaut savā darbībā populistisku politiku. Kritika netika taupīta ne pie varas esošajiem, ne arī tiem, kas vēlas tur nokļūt.

“Partijas savu atbalstu pirks ar administratīvā resursa izmantošanu un kampaņām par nodokļu maksātāju naudu, bet kas ir no otras puses muldoņas un rēgi no politiskām kapenēm,” sacīja Smiltēns. 

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs norādīja: “Mēs pārāk ilgi esam bijuši ārpus Saeimas, mēs ar savu darbu esam pierādījuši, ka mums tur pienākas vieta.”

Savukārt Liepājas domes deputāts Vilnītis atzīmēja: “Mēs neesam tāds politiskais spēks, kas aicina apkarot un šķelt, saucot par zagļiem tos politiķus, kas nav viņu partijā vai aicinot apkarot oligarhus, pēc tam to aizmirstot un kopā ar oligarhiem veidojot jaunus politiskos veidojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti