Reģionu apvienība oficiāli nominē Bondaru prezidenta amatam

Latvijas Reģionu apvienības (LRA) augstākā lēmējinstitūcija – Pārstāvju sapulce – ceturtdien nolēma oficiāli nominēt apvienības valdes priekšsēdētāju, Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru Latvijas Valsts prezidenta amatam.

Visas deviņas Latvijas Reģionu apvienības ietilpstošās politiskās partijas esot paudušas viennozīmīgu atbalstu Bondaram, paziņojumā medijiem norāda apvienība.

"Izvirzot prezidenta amatam Mārtiņu Bondaru, Latvijas Reģionu apvienība vēlas dot skaidru signālu citām partijām – mums ir prezidenta kandidāts, kuram ir augsts sabiedrības atbalsts un kura cilvēciskās un profesionālās spējas un īpašības atbilst augstajam un atbildīgajam Valsts prezidenta statusam," norādīts LRA paziņojumā.

Tāpat ar šo soli apvienība vēlas rosināt plašāku un atklātāku diskusiju par to, kādam ir jābūt Valsts prezidentam.

LRA Saeimas frakcijas vadītājs Dainis Liepiņš paudis, ka sarunās ar citiem politiskajiem spēkiem un Saeimā pārstāvēto frakciju deputātiem esot saņemtas "pozitīvas indikācijas par potenciālu atbalstu".

Vēstīts, ka Andra Bērziņa prezidenta pilnvaras beidzas jūlija pirmajā pusē, taču nākamā prezidenta vēlēšanas notiks jūnija sākumā. Iepriekš viņš solīja, ka par to paziņos ne ātrāk kā aprīlī.

 

Prezidenta amata kandidāta vārdu šobrīd skaidri nosauca vien Latvijas Reģionu apvienība (LRA) - tā virzīs partijas priekšsēdētāju Mārtiņu Bondaru. Pārējās partijas joprojām domā. Savu kandidātu varētu virzīt arī „Saskaņa”, bet „No sirds Latvijai” (NSL) gan sola izvēlēties no citu partiju piedāvājuma. 

ZZS paudusi atbalstu pašreizējam prezidentam Andrim Bērziņam, kurš gan vēl nav apstiprinājis savu kandidēšanu uz otro termiņu 

Nacionālajai apvienībai pagaidām nav konkrēta kandidāta prezidenta amatam. Tiek izvērtēta Egila Levita kandidatūra, taču nav pieņemts galīgs lēmums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti