Dienas ziņas

Rēzeknē loka valsts svētku lentītes

Dienas ziņas

Saietā pulcējas Lāčplēša Kara ordeņa kavalieru dzimtas

LRA ceļā uz vienotu partiju

Reģionu alianse lemj atbalstīt Latvijas Reģionu apvienības pārveidi par partiju

Partija "Reģionu alianse" (RA) šodien spērusi platu soli ceļā uz vienotas partijas izveidošanu, kā pirmā no Latvijas Reģionu apvienībā (LRA) ietilpstošajām partijām lemjot par apvienības pārveidošanu par partiju. Tas varētu notikt nākamgad. Partijas pilnsapulcē izskanēja arī kritika plānotajai administratīvi teritoriālajai reformai un valdības darbam.

LRA pietrūka tikai nedaudz balsu, lai pirms gada notikušajās vēlēšanās iekļūtu parlamentā, taču vairāki tās biedri vada pašvaldības Latvijas reģionos. Gaidāmā administratīvi teritoriālā reforma šodien tika vērtēta arī alianses pilnsapulcē.

"Reģionu reformu virza partijas, kurām nav ne mazākā sakara ar reģionu cilvēkiem. Šīs partijas pamatā nevada nevienu Latvijas pašvaldību. Viņiem nav pieredzes ikdienā strādāt ar šiem cilvēkiem," norādīja LRA valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns.

Reģionu alianse ir viena no Latvijas Reģionu apvienībā ietilpstošajām partijām, kura drīzumā pārtaps vienotā organizācijā. Līdzīgi lēmumi par kopīgas partijas veidošanu jāpieņem visām apvienībā ietilpstošajām partijām.

"Mums ir jāpieņem lēmums, vai mēs paliekam kā pašvaldību partija, kurā mēs darbojamies pašvaldību līmenī, vai tomēr skatāmies augstāk, jo mēs esam sajutuši parlamenta garšu," uzsvēra Reģionu alianses priekšsēdētājs Dagnis Straubergs.

"Nav jēga veidot partiju, ja nevēlamies būt Saeimā. Mums ir jābūt pārstāvētiem nacionālā līmenī. Tikai tad mēs varam justies droši, ka tas darbs, ko mēs darām lokāli, netiek postīts nacionāli," - tā Reģionu alianses valdes loceklis Māris Sprindžuks.

Reģionu alianse pieņēma aicinājumu veidot Latvijā apriņķus un realizēt reformu pēc brīvprātības principa, uzklausot iedzīvotāju viedokli.

"Reforma ir vajadzīga, bet kvalitatīva. Šobrīd mūs vislabāk raksturo šī produkta kvalitāte. Ja tu esi uzražojis brāķi, lai to pārdotu, ir jāgrūž milzīga nauda reklāmā, un šobrīd Pūces kungs neskopojas ar mūsu nodokļu maksātāju naudu," izteicās Dagnis Straubergs.

Pilnsapulcē vairāki runātāji valdības līdzšinējo darbu devēja par cinisku, jo netiekot pildīti iepriekš dotie solījumi gan par mediķu darba algas paaugstināšanu, gan sociālo aizsardzību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt