Dienas ziņas

Piešķir Kurzemes tūrisma balvas «Lielais Jēkabs»

Dienas ziņas

Ziemas priekiem pietrūkst gaismas

Iespējama autobusu reisu slēgšana Baltinavā

Reģionos satraukums par reisu slēgšanu; Baltinavā vāc iedzīvotāju parakstus

Informācija par reisu slēgšanu maršrutos "Balvi-Obeļova-Balvi" un "Balvi- Vectilža-Baltinava"  pārsteigusi visus Baltinavas iedzīvotājus. Novadā patlaban dzīvo vairāk kā tūkstotis iedzīvotāju, un šie reisi ir vienīgā iespēja, kā nokļūt līdz ārstniecības iestādēm un valsts pārvaldēm. Šobrīd aktīvi tiek vākti iedzīvotāju paraksti, par reisu saglabāšanu.

"Pārsvarā uz Balviem pie ārstiem braukāju, Obeļu autobuss turp un atpakaļ ir izdevīgs," stāsta Baltinavas iedzīvotāja Anita Tabore un piebilst: "Šeit visi cilvēki un skolēni braukā, viņiem ar tak jātiek, kā viņi tiks? ...cilvēki nebūs ar mieru, tur būs skandāli."

"Mums tā ir ļoti maza satiksme ar citām pilsētām, tikai tie kas brauc no vienas pilsētas uz otru un brīvdienās vispār nekursē. Mums ir tikai Cēsu autobuss līdz Kārsavai un vakara ekspresis, un, ja nav sava auto, ir problemātiski.. Pati braucu uz Balviem, uz semināriem, pie ārstiem. Mēs esam nogriezti no pasaules," autobusa nepieciešamību skaidro Baltinavas iedzīvotāja Irēna Kaša.

Paziņojumu neizprot arī Baltinavas domes pārstāvji.

Ir skaidrs, ka iedzīvotāju un braucēju ar katru gadu paliek aizvien mazāk, bet reisu slēgšana Baltinavas novada attīstībai pielikts punktu.

"Bet nu arī tiem vienam, diviem, trim cilvēkiem pie ārsta līdz Balviem jānokļūst. Es nezinu, optimālākais risinājums, lai neradītu zaudējumus pārvadātājam un neciestu pašvaldības iedzīvotāji, jārisina kopīgi," sacīja Sarmīte Tabore.

Pasažieru pārvadātājs radušos situāciju skaidro kā nevajadzīgas trauksmes celšanu.  Skaidrojot, ka šobrīd autotransporta direkcijā tiek veikts informatīvs apkopojums par visiem sabiedriskā transporta maršrutiem.

"No Latgales plānošanas reģiona saņemta vēstule, ka reisi, kuriem pašizmaksa uz kilometru ir mazāka par 0,15 eiro centiem, nav rentabli. Tiek lūgts izvērtēt, varbūt mainīt kādus maršrutus, lai būtu lielāki ienākumi, bet pagaidām nav teikts, ka tie būs slēgti. Mēs nevaram 100% pateikt, uz priekšdienām šo jautājumu skatīs," pavēstīja SIA „Balvu autotransports" valdes priekšsēdētājs Valdis Ančs.

Ja nākamajam gadam dotācijas un finansējums neatšķirsies no pērnā gada, tad neviens maršruts netiks slēgts, solīja Valdis Ančs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt