Dienas ziņas

Tūrisma nozare atkal krīzē

Dienas ziņas

A. Bērboka: Nodot smago tehniku Ukrainai šobrīd nav iespējams

Sarūk ziedojumi Ukrainas bēgļu atbalstam

Reģionos sāk izjust ziedojumu sarukumu Ukrainas bēgļu atbalstam

Pēc Sabiedrības integrācijas fonda pasūtījuma veiktā aptauja liecina, ka Ukrainai un Ukrainas iedzīvotāju atbalstam ziedojuši gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju. Tomēr, kā norāda eksperti, pēdējā laikā ziedojumu apjoms sarūk. Novadu palīdzības punktos joprojām ir daudz apģērbu, bet strauji sarūk higiēnas preču un pārtikas krājumi.

Kādreizējā Saulaines tehnikuma ēdnīca jau vairāk nekā piecdesmit dienas ir palīdzības punkts Bauskas novadā reģistrētajiem kara bēgļiem no Ukrainas. Ziedojumu punkta telpu lielāko daļu aizņem apģērbi un trauki, ko cilvēki sanesuši kara pirmajās dienās. Bēgļus pašreiz gan vairāk interesē higiēnas preces un pārtika.

“Ukraiņi ir iecienījuši saulespuķu eļļu, un viņi tiešām cep tikai ar to, un nesaprot, kā var cept ar rapšu eļļu. Tā būtu eļļa [kas nepieciešama]. Cukurs ļoti krītas un konservi, ko viņi tiešām ēd ļoti daudz,” pastāstīja biedrības ''Laiks jauniešiem'' vadītājs Gints Jankovskis.

Larisa, kura atbraukusi no Irpiņas, palīdzības punktā šoreiz iegriezusies, lai atrastu darba apģērbu, tomēr biežāk esot vajadzīgas ikdienišķākas lietas. “Higiēnas preces nedaudz ņemam – ziepes, ieliktnīšus. No pārtikas kafiju,” pastāstīja Larisa.

Pārtikas un higiēnas preču papildināšanai 350 Bauskas novadā reģistrēto bēgļu vajadzībām nedēļā nepieciešami apmēram 1500 eiro, bet ziedojumi sarūkot. “Līdz šim mēs bijām saņēmuši vairāk nekā 8500 eiro ziedojumos tieši šim mērķim. Pēdējo nedēļu laikā mēs jūtam to samazinājumu, bet gan ar Vimbu svētkiem, gan citiem pasākumiem mēs nedaudz sākam līdzsvaroties,” pastāstīja Jankovskis.

Līdzīga situācija esot arī Tukuma bēgļu palīdzības punktā, kur pārtikas krājumi jau sen esot beigušies.

Pēc Sabiedrības integrācijas fonda pasūtījuma veiktā SKDS aptauja liecina, ka līdz šim Ukrainai un Ukrainas iedzīvotājiem ziedojuši 45% Latvijas iedzīvotāju, bet, kā norādījuši eksperti,  ziedojumu apjomi sarūkot.

Arī fonda ''Ziedot.lv'' vadītāja Rūta Dimanta atzina, ka ziedojumu apjoms samazinoties:

“Es teiktu, ka cilvēku atbalsts nav samazinājies, bet ir samazinājusies cilvēku rocība.

Līdz ar to sagaidīt, ka iedzīvotāji ziedos tikpat aktīvi kā kara pirmajās nedēļās, mēs nevaram. Tas, kas, manuprāt, ir ļoti labi, ka joprojām ir saglabājusies tā līdzi jušana, un mēs redzam, ka cilvēki joprojām ziedo aktīvi, bet ziedo mazākas summas. Teiksim, tie cilvēki, kuri kara sākumā noziedoja 50 eiro, tagad ziedo otrreiz, bet noziedo piecus eiro.”

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā fondam “Ziedot.lv” saziedoti gandrīz astoņi miljoni eiro. No tiem gandrīz miljons eiro nonāk palīdzībai kara bēgļiem, bet lielākā daļa kā humānā, medicīnas un aizsardzības palīdzība ceļo uz Ukrainu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt