Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

V. Dombrovskis kļūst par ES tirdzniecības komisāru

Dienas ziņas

VK aicina uzlabot taksometru pakalpojumus lidostā

Obligāta prasība – sejas maska sabiedriskajā transportā

Reģionos maskas transportā lielākā daļa lieto apzinīgi

“Maskas liekam, bet patīkami tas nav, jo grūti elpot,” tāds ir iedzīvotāju viedoklis reģionos trešdien, pirmajā dienā, kad stājusies spēkā obligāta prasība izmantot sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā.

 Valmierā valdības noteikto prasību iedzīvotāji ievēro, iespējams, tāpēc ka šoreiz tā ir nedaudz stingrāka nekā pavasarī. Piemēram, sabiedriskajā transportā varēs neuzņemt pasažierus bez maskas, savukārt tos, kuri tās nelieto, varēs izsēdināt ārā, nepieciešamības gadījumā piesaistot pat policiju.

“Vajag, vajag. Burzmā vajag,” par masku nepieciešamību pārliecināta valmieriete Arta.

“Es tieši atbraucu no Rīgas, tur arī visi staigā maskās,” noteica valmieriete Anastasija.

Valmierieši Valērijs un Inta atzina, ka viņiem maskas nepatīk, “paelpot nevar, grūti elpot.”

Bet studenti Kristiāns un Mārtiņš nemaz nezināja, ka maskas ir obligātas jau no trešdienas, jo ziņām neseko līdzi, un skolā arī neviens par to neinformēja.  

SIA “VTU Valmiera” autobusa vadītājs Agris Šmuksts stāstīja, ka “šoferis jau ir pirmais, kas redz, kā kāpj iekšā, vai ir maska vai nav, es, protams, aizrādu, un, ja viņš man liekas aizdomīgs, es viņu varu arī neielaist iekšā”.

Pilsētas maršrutu autobusa vadītājs norādīja, ka arī pavasarī, kad aizsargmaskas sabiedriskajā transportā bija obligātas, nav bijuši starpgadījumi un neviens pasažieris nav atstāts aiz durvīm. Arī Zemgalē un Latgalē situācija līdzīga.

“Perfekti, cilvēki apzinīgi, man vismaz cilvēki visi maskās. Jā, mēs nedrīkstam laist iekšā bez maskām. Bet tālāk? Es nevaru atbildēt, man uz ceļu jāskatās,” stāstīja autobusa šoferis Uldis.

“Ja saka, ka vajag, tad jālieto, principā man nepatīk,” atzina jelgavniece Laura.

“Es domāju, ka maskas ir ļoti noderīgas, un es domāju, ka tas ir tikai loģisks solis, lai cīnītos ar vīrusu, ar pandēmiju, ar to, kas mums šobrīd valstī notiek,” savukārt sprieda rīdziniece Lauma.

Tiesības kontrolēt masku lietošanu būs arī biļešu kontrolieriem. No agra rīta tie uzmanību pievērsa arī pasažieriem Liepājas sabiedriskajā transportā, kur arī izvietota informācija par nepieciešamību izmantot sejas maskas.

Pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" direktora pienākumu izpildītājs Toms Malkevičs stāstīja, ka “no rīta ir bijuši vairāki gadījumi, kad tās maskas vairākiem nebija, un kontrolieri tad izteica aizrādījumus par masku lietošanu un informēja par viņu pilnvarām tikt izsēdinātiem no transportlīdzekļa, bet jau dienas vidus laikā tā situācija izskatās labāka un maskas ir absolūti lielākai daļai no pasažieriem”.

Plānots, ka tuvākajās dienās, piesaistot arī pašvaldības policiju, Liepājas sabiedriskajā transportā notiks atsevišķi reidi, lai uzraudzītu, vai pasažieri turpina izmantot sejas aizsargmaskas.

KONTEKSTS:

Covid-19 slimnieku skaita pieauguma dēļ sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā visā Latvijā no 7. oktobra ir obligātas. Sabiedriskajā transportā drīkst neuzņemt pasažierus bez maskām, savukārt pasažierus, kuri nelieto maskas, varēs izsēdināt no satiksmes līdzekļa, nepieciešamības gadījumā arī piesaistot policiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt