Panorāma

Var izgāzties konkurss uz LTV valdi

Panorāma

Panorāma

NVD nevienojas ar reģionālajām slimnīcām

Reģionālās slimnīcas nepiekrīt finansējuma pārdalei par labu Rīgas stacionāriem

Neapmierināti ar veselības budžeta finansējuma pārdali par labu trim lielajām Rīgas slimnīcām, lielākā daļa reģionālo slimnīcu vadītāju nav parakstījuši valsts apmaksāto ambulatoro pakalpojumu līgumu par 2016. gadu un sola vērsties pie Ministru prezidenta.

Vairāku stundu garā diskusija starp Nacionālo veselības dienestu un reģionālo slimnīcu vadītājiem ceturtdien, 31.martā beidzās bez rezultāta. Līgumus par šo gadu vēl joprojām nav parakstījušas 17 no 21 reģionālās neatliekamās palīdzības slimnīcas.

Nacionālās veselības dienests uzsver – finansējuma pārdale par labu Rīgai ir taisnīga, jo valdības noteiktā prioritāte ir bērni un onkoloģija, turklāt pagājušajā gadā vairākās reģionālās slimnīcas nav izpildījušas līgumā paredzēto pakalpojumu apjomu. "Līgums ir realizēts par 80%, 86%, 90%, 96% un nav sasniedzis 100%. Mēs nolīgām, ka 100% pakalpojums tiks realizēts un šī neizpilde tiek ņemta vērā šogad, jo, ja šīs pacientu plūsmas nebija pagājušo gad šajā vietā, kāpēc mums domāt, ka šogad viņa tur radīsies," saka Nacionālā veselības dienesta direktores vietnieks Andrejs Doveiks.

Tam, ka veselības budžeta līdzekļus vajadzētu koncentrēt tieši trīs lielajās Rīgas slimnīcās, piekrīt arī Paula stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas sirds ķirurgs Pēteris Stradiņš. Kā viņš norāda, lai arī Latvijas iedzīvotāji satraucas par reģionālo slimnīcu slēgšanu, lielākās un sarežģītākās operācijas tāpat visi dodas veikt tieši Rīgā.

Latvijas slimnīcu biedrība pēc diskusijas uzsvēra – nav šaubu par papildu līdzekļu nepieciešamību lielajām Rīgas slimnīcām, tomēr atņemt līdzekļus reģioniem, kur tāpat, lai pierakstītos pie speciālistiem, cilvēki stāv garās rindās, nedrīkst. "Neizpilde uz gada beigām, speciāli paskatījos datus, man sanāca uz 50 000 eiro. Vai 50 000 eiro neizpildes dēļ pienākas miljons eiro atņemšana? Tas neiztur kritiku," Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienības valdes locekle Alīda Vāne.

"Nav apdalīts pilnīgi neviens reģions," pauž Latvijas Slimnīcu biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece Egija Širova. "Rēzeknes slimnīca, Daugavpils, Vidzemes slimnīca, Madonas, Ogres, Ventspils, Liepājas, varētu saukt pilnīgi visas slimnīcas, finansējuma samazinājums ir 5% un pat lielāks. Ir samazināts finansējums diagnostikai, pie noteiktiem speciālistiem, pie onkologiem, bērnu kardiologiem," sacīja Širova.

Tā kā ceturtdien pie kopsaucēja nonākt neizdevās, reģionālās slimnīcas grasās vērsties pie Ministru prezidenta. Līdz tam līgumi ar Nacionālo veselības dienestu par šo gadu netiks parakstīti. Pacienti pagaidām tādēļ necietīšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt