Reformu partijas Rīgas mēra amata kandidāte būs Inga Antāne

Reformu partijas Rīgas mēra amata kandidāte būs partijas Rīgas nodaļas vadītāja Inga Antāne, kura ir arī Rīgas brīvostas valdes locekle un padomniece Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā.

Reformu partijas Rīgas mēra amata kandidāte būs partijas Rīgas nodaļas vadītāja Inga Antāne, kura ir arī Rīgas brīvostas valdes locekle un padomniece Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā. Ceturtdienas vakarā Reformu partijas Rīgas nodaļas atkārtotajā kopsapulcē gan izraisījās diskusijas par to, kāpēc par mēra kandidāti lēma tikai valde, neiesaistot procesā kopsapulci.

Reformu partijas Rīgas nodaļa uz kopsapulci sanāca atkārtoti divas nedēļas pēc tam, kad iepriekšējai sapulcei nebija kvoruma. Pa šo laiku daudz kas ir mainījies - potenciālais Rīgas saraksta līderis Mārtiņš Bondars, kura nosaukšana daudziem Reformu partijas biedriem nāca kā pārsteigums, nolēma partijā nestāties. Bondara piesaistīšanas epopeja, visticamāk, veicināja gan to, ka šoreiz uz sapulci ieradās gandrīz simts biedru, gan protestus pret to, ka darba kārtībā nav iekļauts balsojums par mēra kandidātu. Nomierināt sakarsušo gaisotni devās partijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers:"Atvainojiet, Bondars nekad nav bijis mūsu partijas biedrs, Bondars nekad nav bijis mūsu partijas mēra kandidāts Rīgas pilsētā. Tas, ka viņš vēlējās iestāties partijā - jā, tas ir fakts, tas, ka mēs ar viņu runājām - tas ir fakts. Bet, piedodiet, mums nebija pieņemama ne viņa attieksme pret mūsu partiju, ne arī viņa gatavība cīnīties par mūsu mērķiem Rīgas pilsētā. Un tas ir tas vēstījums, ko es jums gribu pateikt, nevis tas, ka kaut kas notiek kaut kur. Un piedodiet, kas ir Bondars? Viņš šodien nav nekas. Un kas ir Reformu partija? Jūs - šeit, zālē sēdošie. Un sāksim, es jūs aicinu visus, strādāt!"

Pēc šī aicinājuma asumi tika nogludināti, un partijas valde informēja, ka par Rīgas saraksta pirmo numuru ir izvēlēta Inga Antāne, kura pati vairākkārt uzsvēra, ka lēmums no viņas prasījis lielu drosmi: "Galvenā prioritāte ir efektīvi, caurspīdīgi pārvaldīta pašvaldība. Tas ir ļoti, ļoti plašs jautājumu loks, tai skaitā - izpildvaras un lēmējvaras nošķiršana. Protams, ļoti būtisks jautājums ir efektīvāka, daudz jaudīgākā uzņēmējdarbības veicināšana, tajā skaitā Eiropas Savienības finansējuma apguve un piesaiste tieši Rīgai. Bet galvenais, ko es gribu uzsvērt - šie jautājumi ir jārisina sadarbībā ar koalīciju nacionālajā līmenī."

Antāne ir ministra Sprūdža juridiskā padomniece, kura aktīvi strādājusi pie Pašvaldību savienības un Lielo pilsētu asociācijas nepatiku izraisījušajām iecerēm par vietējo deputātu skaita mazināšanu un amatu apvienošanas liegumu pašvaldībās. Viņas tiešais priekšnieks Sprūdžs par Rīgas mēra kandidāti izteicās visai atzinīgi: "Rīgas vēlēšanās Reformu partijas komandu vadīs cilvēks, ar ko es esmu strādājis plecu pie pleca VARAM. Gribu teikt, ka Rīgai būs lielisks komandas vadītājs. Inga ir cilvēks, ar kuru katrā laikā var iet izlūkos, kuras profesionalitāti, darba spējas un īpašības arī daudzi no jums šī gada laikā ir paspējuši novērtēt."

Pagaidām zināmi vēl divi Rīgas saraksta līderi - ekonomikas ministra Daniela Pavļuta padomniece Ilona Platonova, kura nevalstisko organizāciju līmenī cīnījusies par principa "nauda seko bērnam" ieviešanu Rīgas bērnudārzos, kā arī Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Vilnis Ķirsis, kurš uzsvēra māju siltināšanas nozīmi:"Rīgas domei piederoša SIA "Rīgas namu pārvaldnieks," kas apsaimnieko vairāk kā 4 tūkstošus Rīgas māju, pa visu šo laiku līdz šim brīdim ir nosiltinājis precīzi nevienu māju. Savukārt šovasar ir plānots nosiltināt veselas piecas. Ar šādu tempu Rīga tiks nosiltināta ne lēnāk, ne ātrāk kā 860 gados."

Antāne pauda pārliecību, ka Reformu partijai nebūšot grūtību sastādīt pilnu deputātu kandidātu sarakstu Rīgas domes vēlēšanām. Vaicāta par iespēju kopā ar "Vienotību" un Nacionālo apvienību cīnīties ar Rīgas mēru un "Saskaņas centra" līderi Nilu Ušakovu, Antāne uzsvēra - jācīnās būtu par labāko piedāvājumu, bet sadarboties "reformisti" būtu gatavi ar tiem, kas atbalsta labāku pārvaldību Rīgā.

Foto: L.Krone / LETA

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt