Sadaļas Sadaļas

Reflektanti visvairāk interesējas par studijām datorzinātnē, medicīnā un inženierzinātnēs

Otrdien, 10. jūlijā, noslēdzas dokumentu iesniegšana Latvijas augstskolās. Līdz šim visvairāk studētgribētāju interesi izrādījuši par studijām Latvijas Universitātē (LU), Rīgas Tehniskajā Universitātē (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātē (RSU). Universitātes norāda, ka topošo studentu skaits ir stabils un populārākās studiju programmas pārsteigumu viņiem nerada.

13 Latvijas augstskolās, dienu pirms noslēdzas pieteikšanās, dokumentus iesnieguši gandrīz 8000 topošo studentu.

Reflektanti visvairāk interesējas par studijām datorzinātnē, medicīnā un inženierzinātnēsRūdolfs Krieviņš
Populārākās programmas augstskolās ir tās pašas, kuras valsts noteikusi par prioritāti – datorzinātnes, medicīna un inženierzinātnes.

“Gribētāju plūsma ir pietiekami laba. Ir tūkstošiem pieteikumu,” norādīja RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis.

“Tendence ir ļoti līdzīga kā iepriekšējā gadā - uz visu, kas saistīts ar datoriem un informāciju tehnoloģijām, tur ir visvairāk. Šobrīd arī būvniecībā ir daudz pieteikumu, bet tas mainās pa dienām vai pat stundām,” stāsta Sukovskis un atzīmē, ka šīs pašas programmas RTU bijušas starp pieprasītākajām arī pērn.

LU Studentu servisa departamenta direktors Jānis Saulītis stāsta, ka iepriekšējos trīs gadus universitātes populārākā programmā bija datorzinātnes. Arī šobrīd nekas neliecina, ka studentu vēlmes būtu mainījušās. “Jā, šobrīd populārākā ir datorzinātne pēc pieteikumu skaita, tad seko tiesības, ārstniecība, komunikācija, psiholoģija, kas šogad ir būtiski pacēlusies topā pēc pieteikumu skaita. Bet arī iepriekšējos gadus viņa desmitniekā ir bijusi, bet šogad pieciniekā,” situāciju raksturo Saulītis.

Pieteikšanās RSU norit atsevišķi no pārējām augstskolām.

Tur šobrīd pieteikušies teju 2000 studentu. RSU Komunikācijas departamenta vadītājs Edijs Šauers norāda, ka jau šobrīd ir saņemts pēdējo piecu gadu lielākais pieteikumu skaits medicīnā – 900.

Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) Jelgavā pirmajā dienā esot izveidojusies pat rinda, kas nenotiekot bieži. Turpmākās dienas vidusskolēnu pieplūdums esot bijis vienmērīgs.

“Interese ir gan par mūsu augstskolas studijām, gan par citu, jo mēs strādājam vienotā sistēmā un apstiprinām visus par visiem pieteikumiem,” norāda LLU Studiju centra vadītāja Sandra Sproģe. “Bet, ja mēs runājam par mūsu universitāti, tad nemainīgi ir divas tādas topa studiju programmas – tā ir veterinārmedicīna un mežu inženieri. Tās ir gadu no gada un stabili veidojas konkurss jau pirmajās dienās, un visas budžeta vietas tiek provizoriski piepildītas,” bilst Sproģe.

Universitātes arī norāda, ka šogad lielu jauno studentu pieplūdumu sagaida uz pēdējām pieteikšanās dienām. Pieteikšanos ietekmējuši arī Dziesmu un deju svētki. Universitātes saņem zvanus no svētku dalībniekiem, kuri interesējas par studijām, bet pieteikties ātrāk nevarējuši, jo dzied vai dejo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt