«Re:Check» pēta: Vai RSU stāsta patiesību par homeopātijas kursiem Eiropas universitātēs

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) plāno veidot rezidentūras studiju programmu homeopātijā. Oponenti šo ideju kritizē, jo homepātijai nav zinātniski pierādāmas iedarbības. Tās pamatā ir ideja, ka līdzeklis, kas lielā devā izraisītu kādus saslimšanas simptomus, mazā devā tos ārstē. Homeopātiskos līdzekļus gatavo, stipri atšķaidot augu, dzīvnieku izcelsmes vai minerālu produktus.

Homeopātiju rezidentūrā varēs apgūt tad, kad jau iegūts grāds un sertifikāts kādā no pamatspeciālitātēm.

Stradiņa universitāte uzsver, ka pēc šīs metodes ir pieprasījums, tāpēc ir labāk, ka ar to nodarbojas diplomēti ārsti.

Stradiņa universitātes Rezidentūras studiju fakultātes dekāne Ilze Grope, pamatojot jaunās programmas izveidi, minēja vēl vienu argumentu - šādas programmas esot vairākās Eiropas valstīs.

“Arī citās Eiropas valstīs ir gan līdzdiplomā, gan pēcdiplomā homeopātijas studijas - gan Spānijā, gan Šveicē, gan Vācijā, gan Itālijā, piemēram, Sjennas Universitātē, tā kā tas nav nekas unikāls,” sacīja Grope intervijā Latvijas Radio.

“Re:Check” dekānei lūdza nosaukt konkrētas universitātes. RSU nosauca sešas. “Re:Check” sazinājās ar katru no tām un no trijām saņēmām noliedzošu atbildi - ne Vircburgas Universitātē Vācijā, ne Strasbūras Universitātē Francijā, ne Sjennas Universitātē Itālijā homeopātijas kursa vairs nav.

Nav arī vēl vienā RSU nosauktajā - Vīnes Medicīnas universitātē Austrijā. Par to lasāmi ziņu raksti.

Pēc studentu sūdzībām par homeopātijas kursu Vīnes universitātes rektors paziņoja, ka vēlas “distancēties no šarlatānisma”.

Divas pārējās - Bernes Universitāte Šveicē un Marseļas Universitāte Francijā atbildi nesniedza.

Tātad vismaz četrās no sešām Eiropas valstu universitātēm, kuras RSU min kā piemēru, patiesībā homeopātijas studiju nav. Turklāt pēdējos gados no homeopātijas kā nezinātniskas metodes atteikušās arī vairākas citas augstākās izglītības iestādes Eiropā, piemēram, Barselonas Universitāte Spānijā un Lilles Universitāte Francijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti