«Re:Check» pēta: Vai robežsargiem un zemessargiem pie Baltkrievijas robežas tiešām nav piemaksu?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vai robežsargiem un zemessargiem, kas strādā pie Baltkrievijas robežas, tiešām nav piemaksu, kā saka Zaļo un Zemnieku savienības deputāts Edgars Tavars?

«Re:Check» pēta: Vai robežsargiem un zemessargiem pie Baltkrievijas robežas tiešām nav piemaksu?
00:00 / 07:54
Lejuplādēt

Saeimas deputāts un Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars, pagājušonedēļ Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” runājot par valsts budžetu, izteicās, ka robežsargiem un citiem, kas pašlaik sargā Latvijas–Baltkrievijas robežu, neesot piemaksu.

“Nedaudz sarūgtina, piemēram, šodien pat mūsu Aizsardzības, iekšlietu, korupcijas komisijas sēdē, ko vada JKP biedrs, kad iet runa par krīzes atbalstu, īpaši Covid-19 laikā par atbalstu dažādām profesijām, ja iekšlietu struktūrā policistiem ir kaut kādas zināmas piemaksas, tad, piemēram, robežsargiem, kuriem šobrīd cita starpā jāsaskaras ne tikai ar Covid-19 iespējamiem draudiem [..]” sacīja Tavars.

Tavars runāja par draudiem uz Baltkrievijas robežas un uzsvēra: “Tieši šie robežsargi kopā ar aizsardzības jomas cilvēkiem ir tie, kas reāli viņus sargā.

Arī pēc tam, kad cits diskusijas dalībnieks Krišjānis Feldmans no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) viņam iebilda, ka piemaksas ir, Tavars palika pie sava: “Es jums ieteiktu, Feldmana kungs, parunāt ar savu partijas biedru par šodien, burtiski pirms pusotras stundas Aizsardzības komisijā lemto, kur bija diskusija par šo piemaksu apmēru, citstarp, arī ko mans kolēģis Bergmaņa kungs uzdeva arī par robežsargiem.”

Taču Tavars sajaucis faktus, ko vēlāk pats Latvijas Radio arī atzina:

“Es biju domājis cilvēkus, kas strādā uz robežas. Šajā gadījumā zemessargi, ja mēs pavisam precīzi esam. Vai tas ir robežsargs vai zemesssargs, cilvēks aizsargā primāri.”

Tātad deputāta pieminētajā komisijas sēdē nebija runas par robežsargiem, kuri jau sen saņem piemaksas 75% apmērā no stundas likmes, bet gan par zemessargiem, kas pašlaik palīdz sargāt Baltkrievijas robežu. Turklāt arī zemessargi saņem papildu atlīdzību, lai gan ne tik lielu kā tie viņu kolēģi, kas pašlaik palīdz aprūpēt Covid-19 pacientus slimnīcās. Komisijas sēdē tika jautāts, vai nevarētu arī šiem zemessargiem piemaksāt tikpat daudz, un Aizsardzības ministrijas pārstāve Sanda Vistiņa atbildēja, ka par to tiks domāts: “Jāsaka, ka attiecībā uz to personālu, kas pašlaik ir uz austrumu robežas, mums ir specifisks regulējums atsevišķā rīkojumā. Tur koeficients ir bijis mazāks, mums jāatzīst. Šeit tā atšķirībā lielā mērā balstījās uz paaugstināto risku, jo slimnīca un tiešs kontakts, zinot, ka cilvēki ir slimi, mūsu ieskatā bija tāds, kas dod pamatu noteikt lielāku piemaksu, bet, protams, mēs, paldies par norādēm, izvērtēsim atkārtoti arī citu iesaistes pasākumu riskus un nākotnē ņemsim vērā.”

Zemessargi ir brīvprātīgā dienestā un saņem nevis darba algu kā robežsargi, bet kompensāciju par konkrētu uzdevumu izpildi. Tā netiek aplikta ar nodokļiem. Aizsardzības ministrija norāda, ka tiem zemessargiem, kas strādā slimnīcās, tiek izmaksāta divkārša kompensācija, savukārt pie Baltkrievijas robežas norīkotajiem tā palielināta ar koeficientu 1,25.

Tātad Tavaram nav taisnība, ka robežsargus vai zemessargus, kas strādā pandēmijas laikā, tostarp pie robežas, valsts neatbalsta ar papildu samaksu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti