«Re:Baltica» iegūst sabiedriskā labuma organizācijas statusu

Nodibinājumam „Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs” („Re:Baltica”) piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, informēja Valsts ieņēmumu dienests (VID).

Jau ziņots, ka Sabiedriskā labuma komisija 9.maijā ieteica piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu 12 organizācijām, starp kurām bija arī „Re:Baltica”.

Par statusa piešķiršanu minētajai organizācijai mikroblogošanas vietnē „Twitter” izraisījās aktīvas diskusijas. „Re:Baltica” dibinātāja un direktore Inga Spriņģe pauda sašutumu, ka organizācijai var nepiešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu. Vēlāk viņa kopā ar Valsts ieņēmumu dienesta pārstāvjiem tika uzaicināta uz Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdi. Pēc tikšanās Spriņģe atzina: „Saeimas komisijā veicās apbrīnojami labi. VID un Finanšu ministrijas pārstāvjiem vairs nebija būtisku iebildumu. Tagad tik vajag VID gala lēmumu”.

Kā norādīts „Re:Baltica” mājaslapā, organizācijas misija ir radīt sabiedrībai pieejamus augstas kvalitātes pētnieciskās žurnālistikas produktus, veidot liela apjoma informācijas datubāzes, kā arī piedāvāt kvalitatīvu politisko un sociālo analīzi par notiekošo Baltijā un Austrumeiropas reģionā.

Organizācijas mērķi ir veikt ilgtermiņa padziļinātu pārrobežu pētniecisko žurnālistiku par sabiedrībai svarīgiem jautājumiem, kas skar visu Baltijas reģionu. Centrs galvenokārt fokusējas uz korupcijas un pārskatāmas valsts pārvaldes jautājumiem.

Organizācijas mērķis ir arī veicināt sadarbību, pieredzes apmaiņu un apmācības iespējas žurnālistiem Baltijas, Skandināvijas, Eiropas Savienības valstīs un Krievijā, informēt plašāku starptautisko auditoriju par Baltijas reģiona politisko, finansiālo un sociālo vidi, ieviest jaunas informācijas vākšanas un apstrādes metodes Baltijas žurnālistikā u.c.

Biedrība, nodibinājums vai reliģiskā organizācija, kas vēlas iegūt sabiedriskā labuma organizācijas statusu, iesniedz VID iesniegumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu, VID lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu paziņo, to nosūtot pa pastu vai informāciju par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu publicējot VID mājaslapā „www.vid.gov.lv”. Iesniegumam jāpievieno attiecīgās biedrības, nodibinājuma vai reliģiskās organizācijas iepriekšējā gada darbības pārskats un turpmākās darbības plāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti