«Re:Baltica»: Grigule un Mamikins praksē EP iekārtojuši viens otra ģimenes locekļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Iveta Grigule (Zaļo un zemnieku savienība) un Andrejs Mamikins ("Saskaņa") praksē iekārtojuši viens otra ģimenes locekļus, ziņo Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".

Pie Mamikina par praktikanti strādājot Grigules meita Anete, bet pie Grigules stažējas Mamikina dzīvesbiedre Natālija, vēsta centrs.

Mamikins "Re:Baltica" skaidrojis, ka izskatījis vairākas kandidatūras, tostarp Grigules meitu. Viņa runājot labā angļu un franču valodā un tādēļ palīdz ar Ārlietu komitejas jautājumiem.

Mamikins teica, ka Grigules meitu pazīstot jau sen. "Man viņa patīk, viņa ir kompetenta. Beigu beigās man ir tiesības. Es neesmu pārkāpis nevienu noteikumu."

Mamikins atteicies atbildēt uz jautājumu, vai praktikanti lūdza pieņemt Grigule. Arī atlīdzības lielumu EP deputāts nevēlējās izpaust, jo tā esot vienojušies.

No komentāriem izvairījusies arī Grigule.

Tādējādi deputāti apgājuši paša parlamenta pieņemto likumu, ka deputāti nedrīkst nodarbināt savus radiniekus. 

Tomēr formāli likums pārkāpts nav, jo parlamenta noteikumi aizliedz nodarbināt tikai savus radiniekus, centram "Re:Baltica" pauda EP Preses dienestā.

“Mūsuprāt, tas ir problemātiski divu iemeslu dēļ. Pirmais ir tas, ko es sauktu par Šlesera dēla sindromu, proti, tiek pieņemti cilvēki, par kuriem mēs nezinām, vai viņi ir labākie, vai viņiem ir pietiekama kvalifikācija. Bet mēs pilnīgi noteikti zinām, ka viņi ir radi. Un šajā gadījumā tas izskatās pēc izlīdzēšanas,” komentē “Re:Baltica” vadītāja Sanita Jemberga.

“Re:Baltica” vadītāja Sanita Jemberga
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Savukārt otrs esot “siles sindroms”: “Tu esi ievēlēts politiķis un sabiedrisko naudu izmanto ne tikai savai, bet arī savas ģimenes labklājībai. Tas nav ne korekti pret vēlētāju, ne nekorekti pret posteni, krā abi šie cienījamie cilvēki atrodas.”

EP deputātiem atbalsta personāla algošanai piešķir 23 392 eiro mēnesī un palīgus izvēlas pats deputāts. EP tikai pārbauda dokumentu esamību un izmaksā naudu. Alga stažieriem  Briselē "uz rokas" nevar pārsniegt 1449 eiro mēnesī, norāda "Re:Baltica".

Turklāt šaubas raisa arī Grigules nodarbinātība – šogad viņa nav uzstājusies nevienā plenārsēdē un nav sagatavojusi nevienu ziņojumu.

“Ivetas Grigules gadījumā ir jautājums, kādēļ viņai vispār nepieciešams praktikants, trīs palīgi Briselē un pieci Rīga, ja viņa pa divarpus gadiem ir spējusi četras reizes uzstāties tribīnē, uzdot septiņus jautājumus un parakstīt trīs rezolūcijas. Vai tam ir vajadzīgi astoņi cilvēki par Eiropas maksātāju naudu?” pauž Jemberga. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti