«Re:Baltica»: Gandrīz puse no RTAB darbiniekiem - «Saskaņas» cilvēki

Gandrīz puse no Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) darbiniekiem ir partijas "Saskaņa" cilvēki, vēsta pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica".

Jau iepriekš bija zināms, ka RTAB valde nāk no Rīgā valdošajām partijām - Maksims Tolstojs un Regīna Ločmele-Luņova no "Saskaņas" un Vita Jermoloviča no "Gods kalpot Rīgai" (GKR). Pētot RTAB darbinieku sarakstu, atklājies, ka no visiem RTAB darbiniekiem pēdējos trīs gados gandrīz puse ir bijuši aktīvi "Saskaņas" biedri un ziedotāji vai partijas politiķu radi.

Kā atzīmē "Re:Baltica", proporcija par labu "politiskajiem nodarbinātajiem" ar gadiem birojā esot augusi, ko apliecinot biroja darbinieku štatu saraksti, kuri salīdzināti ar partiju finansētāju datu bāzi, partijas mājaslapu un darbinieku profiliem sociālajos tīklos.

2018.gadā no nodibinājuma 39 darbiniekiem 15 bijuši "saskaņieši". Viņi pārsvarā noformēti kā projektu vadītāji. Vismaz par daļu Valsts kontrolei radušās aizdomas, ka šie amati ir bijuši fiktīvi - cilvēki bijuši, algu saņēmuši, taču reāli nav strādājuši. Vēl divi darbinieki bijuši GKR biedri.

Kā "Saskaņas" cilvēkus "Re:Baltica" min Anželiku Sergejevu, Daigu Ozoliņu, Darju Tiščenko, Ivetu Sers, Jeļenu Jakovļevu, Jūliju Maļiku, Jeļenu Gustinoviču, Kseniju Zagorovsku, Maksimu Tolstoju, Nadeždu Bergmani, Nataļju Moiseikinu, Ņikitu Kuzinu, Regīnu Ločmeli-Luņovu, Sandru Bergmani, Sergeju Moldovanu un Jekaterinu Morozovu, bet kā GKR pārstāvjus - Andreju Kameņecki un Vitu Jermoloviču.

Kā atzīmē "Re:Baltica", piemēram, Jakovļeva ir RTAB administratīvā direktore un tiek dēvēta par Tolstoja bijušo sievu. Mēneša vidējā atlīdzība RTAB viņai 2016.gadā bijusi 2200 eiro, bet 2018.gadā - 2211 eiro. Tikmēr "Saskaņai" viņa 2016.gadā ziedojusi 5330 eiro, 2017.gadā - 6700 eiro, bet 2018.gadā - 5000 eiro. Jakovļevas un viņas bijušā vīra ziedojumi jau iepriekš izpelnījušies uzmanību, jo Tolstojs uz kādu laiku skaitījās maksātnespējīgs.

Latvijas Starptautiskais biznesa klubs, kura valdē no 2015.gada līdz 2016.gada februāra beigām bija Jakovļeva, regulāri uzvarējis RTAB konkursos, piemēram, par Baltkrievijas biznesa forumu un Rīgas tirdziņa Sanktpēterburgā rīkošanu. RTAB par to klubam kopumā samaksāja 137 840 eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija. Vismaz daļai iepirkumu no RTAB puses ir Tolstoja paraksts, vēsta "Re:Baltica".

Sergejeva RTAB ir projektu vadītāja. Viņai mēneša vidējā atlīdzība RTAB 2016.gadā bijusi 2050 eiro, 2017.gadā - 2050 eiro, bet 2018.gadā - 2238 eiro. "Saskaņai" viņa 2018.gadā ziedojusi 3000 eiro. Sergejeva darbu RTAB pārtraukusi 2018.gada 30.septembrī. Atlūguma datums liecinot, ka viņa esot tā darbiniece, kura no darba RTAB aizgāja tobrīd, kad Valsts kontrole grasījās viņu intervēt par darba pienākumiem. Revidenti 28.septembrī informējuši RTAB vadību, ka vēlas interviju organizēt 2.oktobrī, taču jau divas dienas vēlāk darbiniece tikusi atbrīvota no amata pēc pašas vēlēšanās.

"Re:Baltica" atzīmē, ka pieķērusi melos deputātu Sandri Bergmani ("Saskaņa"). Birojā ir strādājušas gan viņa sieva, gan māte, taču vēl pirms mēneša viņš īsziņā uzsvēris, ka konkrētajā brīdī "nestrādā", ignorējot to, ka jautājums attiecināts arī uz pagātni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt