«Re: Baltica» veido viltus ziņu izplatītāju melno sarakstu

Viltus ziņu izplatītāji šobrīd arvien biežāk balansē uz likuma robežas, tā uzskata Kristīne Žilde-Krēvica, kura kopā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru ''Re: Baltica'' strādā pie projekta par viltus ziņām.

Arī Valsts policija norāda, ka par kādu viltus ziņas izplatīšanu tiek veikta pārbaude. ''Re:Baltica'' atklāj, ka projektā plānots izveidot sarakstu, kurā ikkatrs varēs uzzināt tos portālus, kuri izplata viltus ziņas un kuru saturam nedrīkst ticēt. Projektu plānots publicēt nākamnedēļ.

“It kā varbūt vēl ir pelēkajā zonā, bet vienā brīdī viņi to pārkāps un viņus varēs saukt pie atbildības,” ir pārliecināta projekta līdzautore Kristīne Žilde-Krēvica.

“Jo tā vairs nav tikai dezinformācija, tā jau ir valsts dienestu spēju apšaubīšana, cilvēku biedēšana, musināšana un tamlīdzīgi. Viss, ko mēs varam darīt, ir neiet šajā spirālē kopā ar viņiem.”

“Mums ir jāizgaismo konti, kas tās izplata, un tieši to mēs mēģinām panākt, veidojot melno sarakstu un cilvēkus informējot, ka vispār nevajag ticēt nevienai ziņai, kas nāk no šī avota,” skaidro Žilde-Krēvica. “Mēs izgaismojam avotus un līdz ar to padarām tos nespējīgus. Jā, vietā varbūt radīsies jauni, bet arī tad mēs papildinām sarakstu un visu laiku informējam, tikai tā mēs varam apturēt viltus ziņu izplatību Latvijā.

Veidos sarakstu ar viltus ziņu izplatītājiem LatvijāRūdolfs Krieviņš

   

  Tie varētu būt mērāmi desmitos, es teiktu, bet konkrētu skaitu es arī negribētu vēl izpaust. Mēs pārbaudām informāciju.

  Jo ir arī tā, ka ir portāli, kuri gluži nav viltus, bet kuru informācija ir īpatnēja, varbūt pārspīlēta, bet gluži par pilnīgi melīgu šo ziņu nevar nosaukt,” noslēdz Žilde-Krēvica.

  3 komentāri
  Anonīms lietotājs 22614
  Manuprāt, tas ir samērā bezjēdzīgi - tie, kuri domā ar galvu, paši rūpīgi izvēlas ziņu avotus un atšķir ziņas no informatīvā trokšņa. Savukārt tie, kuri ziņas lasa soctīklos, tāpat neatšķir kas ir kas un ziņas lasa, vadoties pēc virsrakstiem. Audzini viņus, neaudzini - cilvēks grib rakāties atkritumu kaudzē un kā tu viņu vari izmainīt.
  Maris Mols
  Ir jānodibina patiesības ministrija!
  Viktors Nikitins
  Domājams delfi..tvnet ...jauns būs saraksta priekšgalā?
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti