«Re: Baltica» veido viltus ziņu izplatītāju melno sarakstu

Viltus ziņu izplatītāji šobrīd arvien biežāk balansē uz likuma robežas, tā uzskata Kristīne Žilde-Krēvica, kura kopā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centru ''Re: Baltica'' strādā pie projekta par viltus ziņām.

Arī Valsts policija norāda, ka par kādu viltus ziņas izplatīšanu tiek veikta pārbaude. ''Re:Baltica'' atklāj, ka projektā plānots izveidot sarakstu, kurā ikkatrs varēs uzzināt tos portālus, kuri izplata viltus ziņas un kuru saturam nedrīkst ticēt. Projektu plānots publicēt nākamnedēļ.

“It kā varbūt vēl ir pelēkajā zonā, bet vienā brīdī viņi to pārkāps un viņus varēs saukt pie atbildības,” ir pārliecināta projekta līdzautore Kristīne Žilde-Krēvica.

“Jo tā vairs nav tikai dezinformācija, tā jau ir valsts dienestu spēju apšaubīšana, cilvēku biedēšana, musināšana un tamlīdzīgi. Viss, ko mēs varam darīt, ir neiet šajā spirālē kopā ar viņiem.”

“Mums ir jāizgaismo konti, kas tās izplata, un tieši to mēs mēģinām panākt, veidojot melno sarakstu un cilvēkus informējot, ka vispār nevajag ticēt nevienai ziņai, kas nāk no šī avota,” skaidro Žilde-Krēvica. “Mēs izgaismojam avotus un līdz ar to padarām tos nespējīgus. Jā, vietā varbūt radīsies jauni, bet arī tad mēs papildinām sarakstu un visu laiku informējam, tikai tā mēs varam apturēt viltus ziņu izplatību Latvijā.

Veidos sarakstu ar viltus ziņu izplatītājiem LatvijāRūdolfs Krieviņš

 

Tie varētu būt mērāmi desmitos, es teiktu, bet konkrētu skaitu es arī negribētu vēl izpaust. Mēs pārbaudām informāciju.

Jo ir arī tā, ka ir portāli, kuri gluži nav viltus, bet kuru informācija ir īpatnēja, varbūt pārspīlēta, bet gluži par pilnīgi melīgu šo ziņu nevar nosaukt,” noslēdz Žilde-Krēvica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti