Panorāma

Cigarešu ražošanas iekārtas lietā vainīgos neatrod

Panorāma

Panorāma

RD vadība sola sadarboties ar KNAB

RD par iespējamo korupciju pašvaldībā: KNAB mūsu darbu padara caurspīdīgāku

“Mēs varam tikai pateikties KNAB par viņu darbu,” tā pirmdien, 20.jūnijā vērtējot pagājušajā nedēļā biroja veiktās kratīšanas un darbinieku aizturēšanas, saka Rīgas vicemērs Andris Ameriks (''Gods kalpot Rīgai''). Tikmēr, norādot, ka korupcijas skandāli jau kļuvuši par šīs domes vizītkarti, galvaspilsētas rātsnama opozīcijas spēki uzsver, ka jaunākie korupcijas skandāli Rīgā vērtējami kā ārkārtēji notikumi.

Kaut arī kratīšanas un Rīgas domes (RD) amatpersonu aizturēšanas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veica pagājušajā nedēļā, pirmos oficiālos komentārus domes vadība sniedza tikai šodien. „Es visādā ziņā gribētu teikt – paldies KNAB par to, ko viņi dara. Tas padara caurspīdīgāku domes darbu,” saka Ameriks.

Pašvaldībā aizvien neesot informācijas no KNAB ne par iespējamiem korupcijas noziegumiem ne Satiksmes departamentā, ne Centrāltirgū. Ameriks arī noliedz, ka pie viņa ar kukuļu piedāvājumiem būtu vērsušies vienā no skandāliem iesaistītie - būvuzņēmumu grupas “LNK”  pārstāvji. To viņš varot apliecinot, liekot roku uz sirds.

„Es varu likt gan abas rokas, gan krustu pārmest, ka es neesmu saņēmis nedz piedāvājumus, nedz man ir bijušas kādas sarunas. Vispār domes vadība šādā līmenī nepiedalās,” viņš klāsta.

Par saviem darbiniekiem gan viņš tik pārliecināts nav. „Par darbiniekiem es nevaru uzņemties atbildību... par 20 000 RD darbinieku, ka viņi visi ir 100% godīgi. Tāpēc mēs sadarbosimies ar KNAB!” paziņoja Ameriks.

Rīgas domes opozīcija, kas paziņojusi, ka  nesaimnieciskums un korupcija ir Nila Ušakova vadītās Rīgas domes vizītkarte, vāks parakstus ārkārtas sēdes sasaukšanai, lai lemtu par Satiksmes departamenta vadītāja Vitālija Reinbaha atcelšanu no amata. Tāpat tiks lemts par auditu veikšanu gan Centrāltirgū, gan Satiksmes departamentā.

KNAB aizturētās amatpersonas – Anatolijs Abramovs un Uģis Broža - no apcietinājuma jau atbrīvoti un tiesas pieņemto lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu KNAB nekomentēja arī šodien. Birojā gan piebilst – iepriekš aizturētajiem LNK grupas darbiniekiem apcietinājums netika prasīts.

Kā Latvijas Televīzijai apliecināja „LNK Industries” valdes loceklis Dāvids Lipkins, visi iepriekš aizturētie turpina darbu, lai gan uzņēmumā sākta iekšējā pārbaude.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti