RD komiteja: Rīgas skolu darbinieki par pusdienām maksās tikpat, cik skolēni

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lai gan pēc Izglītības komitejai sagatavotā lēmumprojekta bija secināms, ka Rīgas skolu un bērnudārzu darbiniekiem grib noteikt būtiskas pusdienu atlaides, deputāti ceturtdien, 18.augustā, vienojušies, ka izglītības iestāžu strādājošie par ēdināšanu maksās tikpat daudz kā izglītojamie.

Kā skaidro Rīgas domē, Izglītības, kultūras un sporta komiteja akceptēja lēmumprojektu par ēdināšanas pakalpojumu maksu Rīgas pašvaldības izglītības iestādēs. Ēdināšanas pakalpojumu maksa nemainās, bet ir noteikta piemaksa par ēdināšanu izglītojamiem ar speciālajām vajadzībām, kā arī lēmumā paredzēts, ka izglītības iestāžu darbinieki par ēdināšanu maksās tikpat daudz kā izglītojamie.

Saskaņā ar sākotnējo lēmumprojektu darbiniekiem par brokastīm turpmāk būtu jāmaksā 17 centu, pusdienu cena būs 57 centi, bet launagu varēs ieturēt par deviņiem centiem. "Nu tas ir visu speciālistu viedoklis, kas ir… Šie dokumenti nerodas tā vienā dienā, ja! Tas ir, gan ņemot vērā praksi, gan visus aprēķinus," tā iecerētās izmaiņas skaidroja Rīgas domes Izglītības departamenta direktors Guntis Helmanis.

Maksimālā ēdināšanas maksa par izglītojamo ēdināšanas pakalpojumiem pašvaldības  pirmsskolas izglītības iestādēs ar 12 stundu darba režīmu (brokastis, pusdienas, launags) būs 1,99 eiro dienā, bet iestādēs ar 24 stundu darba režīmu diennaktī (brokastis, pusdienas, launags, vakariņas) – 2,21 eiro dienā.

Vispārizglītojošajās skolās brokastis maksās 0,78 eiro, pusdienas – 1,42 eiro, launags – 0,57 eiro un vakariņas – 0,78 eiro.

Savukārt piemaksa par izglītojamo ar speciālām vajadzībām celiakijas, cukura diabēta, pārtikas alerģijas un tamlīdzīgu apstākļu dēļ ēdināšanu būs 0,36 eiro dienā.

Gala lēmumu pieņems Rīgas dome.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti