RD deputāti dosies tālos komandējumos; domnieks Stepaņenko atsakās skaidrot mērķi

Vasarai noslēdzoties, Rīgas domes deputāti dodas tālos komandējumos uz Japānu un Austrāliju. Šie komandējumi kopā Rīgas domei izmaksās aptuveni 7000 eiro. Japānā domes pārstāvji piedalīsies vairākos semināros un darba sanāksmēs par videi draudzīgu ekonomiku, savukārt Austrālijā "Gods kalpot Rīgai" deputāts Ainārs Baštiks atzīmēs Rīgas sadarbības pilsētas Kērnsas pilsētas svētkus.

Rīgas domes deputāti Maksims Tolstojs, Olga Veidiņa, Vadims Baraņņiks no partijas "Saskaņa", Vjačeslavs Stepaņenko no "Gods kalpot Rīgai" un Rīgas Enerģētikas aģentūras direktora pienākumu izpildītājs Timurs Safiuļins 29. augustā dosies komandējumā uz Japānu. Rīgas domes pārstāvji Japānā piedalīsies pilsētu sadarbības projektā "World Cities".

Rīgas domes deputāts un viens no braucējiem Vjačeslavs Stepaņenko komandējuma mērķi gan atteicās atklāt. "To jūs uzzināsiet pēc tam, kad mēs atgriezīsimies un sniegsim savu atskaiti par komandējumā padarīto," noteica Stepaņenko.

Atjārtoti taujāts, kāds ir komandējuma mērķis, Stepaņenko norādīja: "Es zinu mērķi, es jums atbildēju, ka jūs uzzināsiet par komandējuma mērķiem un panākumiem pēc tam, kad mēs iesniegsim savu atskaiti par komandējumu. Es jums nevaru komentēt komandējumu, kurš vēl nav noticis."

Lai gan lielāko daļu no komandējuma izmaksām segs uzņemošā puse, Rīgas dome saviem pārstāvjiem Japānā izmaksās komandējuma naudu, apdrošināšanu un vienu nakti viesnīcā no 4. uz 5. septembri, kas kopā rīdziniekiem izmaksās aptuveni 3500 eiro.

Uz jautājumiem par komandējuma mērķi Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore Iveta Bulāne piekrita atbildēt tikai rakstiski ar e-pastu starpniecību.

Bulāne rakstiskajā atbildē norāda: "Komandējuma mērķis uz Tokiju un Kitakjusju ir dalība Starptautiskās pašvaldību vides iniciatīvu padomes projektā „World Cities”, kas ir izveidots ar Eiropas Komisijas iniciatīvu un finansējumu. Rīga bija izvēlēta kā viena no četrām Eiropas Savienības pilsētām dalībai projektā, lai apspriestu un izstrādātu kopīgu rīcības plānu, kas ir saistīts ar kompakto pilsētu attīstību un zemu oglekļa emisiju ekonomikas modernizāciju. Vizītes ietvaros ir paredzēti vairāki semināri un darba sanāksmes, kā arī tikšanās ar Kitakjusju pilsētas mēru."

Aptuveni 3500 eiro Rīgas domei izmaksās arī "Gods kalpot Rīgai" deputāta Aināra Baštika komandējums uz Austrāliju, kurā deputāts devās šīs nedēļas sākumā. Ieskaitot laiku ceļā, Baštiks Austrālijā atradīsies 18 dienas, taču no tām komandējuma dienas skaitīsies deviņas.

Laiku no 25. līdz 26. augustam un no 2. līdz 8. septembrim Baštiks Austrālijā pavadīs par saviem līdzekļiem, tomēr 9. septembris, kad Baštiks ar Rīgas domes apmaksātu aviobiļeti dosies atpakaļ uz Latviju, skaitīsies kā komandējuma diena. Austrālijā Baštiks piedalīsies Kērnsas pilsētas svētku pasākumos un tiksies ar vairākiem Kērnsas reģionālās domes pārstāvjiem.

Jau ziņots, ka iepriekš ne reizi vien apšaubīta politiķu komandējumu uz eksotiskām valstīm lietderība. Piemēram, šā gada marta nogalē krustugunīs nonāca trīs Saeimas deputāti un viena darbiniece. kas devās nedēļu ilgā komandējumā uz Vjetnamas galvaspilsētu Hanoju, lai piedalītos Starpparlamentu savienības asamblejā. Nodokļu maksātājiem šis brauciens izmaksāja 12 tūkstošus eiro.

Šādi eksotiski braucieni notiek vai ik pavasari – pirms diviem gadiem deputāti brauca uz Ekvadoru, pirms trim – uz Ugandu. Šādi komandējumi neesot nekāda atpūta, bet gan smags un svarīgs darbs, toreiz apgalvoja politiķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti