Rīta Panorāma

Festivālā skan pareizticīgo garīgā mūzika

Rīta Panorāma

Intervija ar Ingunu Gulbi

Uz ceļiem pastiprināti izbrauc lauksaimniecības tehnika

Ražas nodošanas laikā uz ceļiem biežāk izbrauc kombaini un traktori

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Lauksaimnieki šogad ir gandarīti ar laika apstākļiem, jo graudaugu raža padevusies patiešām laba. Šajās siltajās dienās zemnieki steidz novākt ražu, tādēļ autovadītājiem jārēķinās, ka uz ceļiem var izbraukt lauksaimniecības tehnika, kas nevar attīstīt tādu pašu ātrumu, kā citi transportlīdzekļi.

Pašlaik lauksaimniekiem ir pats karstākais darba laiks un pie ražas pieņemšanas punktiem veidojas garas smago automašīnu un traktoru rindas. Šobrīd zemniekus lutina laika apstākļi – siltās un saulainās dienas ir lieliski piemērotas ražas novākšanai.

„Uz pārstrādi rinda pakrājas dienas karstumā, tad rindā ir 20 -30 transporti. Bet tā [rinda] ātri iet, laboratorijā meitenes strādā, un viss ir kārtībā,” saka kravas automašīnas vadītājs Jānis.

Ernests ar savu traktoru nodot graudaugus uz Eleju dodas aptuveni četras reizes dienā – ceļš vienmēr jāmēro pa šoseju, bet ar traktoru ātrāk par 40 kilometriem stundā nevar braukt. Viņš saka, ka autovadītāji, redzot lielo traktoru, nav dusmīgi, taču bijīgi gan.

Savukārt Kasparam, lai nokļūtu līdz labības laukiem, katru dienu pa šoseju nākas doties ar kombainu. Šis lielais agregāts uz ceļa var attīstīt vien 25 kilometru stundā lielu ātrumu.

„Pārsvarā jau ir pieraduši. Mēs naktīs redz ļoti labi, jo mums ir signālugunis,” atzīst kombaina vadītājs Kaspars. „Autovadītāji uzmanās. Tā nav, ka nekur nelaiž,” pauž Kaspars.

Zemnieku Saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš aicina autovadītājus būt saprotošiem un rēķināties, ka šobrīd Latvijas ceļi var būt pilni ar lēngaitas lauksaimnieku tehniku. „Vajadzētu izturēties ar izpratni, jo tāds periods ir tikai vienu mēnesi gadā. Vajadzētu šajos brīžos, kad ir lēni jābrauc aiz šīs tehnikas, novērtēt Latvijas laukus. Nu, nav Latvijas valstī vēl tādas iespējas izbūvēt tādus blakus ceļus, kādus var redzēt Rietumeiropā, kur šāda tehnika uz ātrgaitas šosejām nedrīkst braukt. Viņiem ir blakus esoši mazi celiņi, pa kuriem pārvietojas. Ļoti ceram, ka tuvāko 20 gadu laikā varbūt tāda iespēja būs un tad jau šī tehnika nebūs traucēklis autovadītājiem,” saka Zemnieku Saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Zemnieku darbu jau trešo gadu ir atvieglojusi arī Rīgas pašvaldība, kas uz ražas novākšanas laiku, ir atcēlusi ierobežojumus smagā transporta kustībai, lai produkciju varētu nogādāt ostā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti