Rāviņš aizvien uzticoties Jelgavas bērnunama vadītājai

Trīs dienas pēc Jelgavas mēra Andra Rāviņa (Zaļo un zemnieku savienība) paziņojuma, ka izveidota īpaša komisija, kas vērtēs Jelgavas bērnunama vadītājas atbilstību amatam, Rāviņš pauž, ka personīgi bērnunama vadītājai aizvien uzticoties.

"Šobrīd es uzticos direktorei [Maijai Neilandei], un man nav cita pamata kaut ko vērtēt savādāk. Ir ieteikumi, kas ir no Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas, tādēļ ir izveidota komisija, kas izstrādās šo ieteikumu realizācijas bloku un arī, protams, visas pārējās lietas, kas viņai ir jāizdara. Pēc tam mēs skatīsimies un darīsim," saka pilsētas mērs.

Rāviņš skaidro, ka komisija izveidota tāpēc, ka tā rekomendējusi Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, un viņš personīgi bērnunama vadītājai uzticoties. Pagaidām vēl esot pāragri prognozēt, kad sagaidāms komisijas vērtējums, jo tā vēl ne reizi nav sanākusi un neesot apstiprināta.

Plānots, ka tajā darbosies pašreizējie bērnunama vadītājas aizstāvji un Jelgavas domes struktūrvienību pārstāvji. "Pārstāvji būs no Sociālo lietu pārvaldes, no bāriņtiesas, no pašvaldības policijas, metodiķe, kas strādā kompetenču centrā ar bērnu izglītības metodikām, un vadīs komisiju izpilddirektore," stāsta Rāviņš.

Turklāt vērtēšanas laikā bērnunama vadītāja aizvien saglabās savu amatu. 

"Mēs rīkojamies likumā noteiktā kārtībā," piebilst domes vadītājs.

Sabiedrisko mediju pētniecības ciklā „Sistēmas bērni” vēstīts par pārkāpumiem Jelgavas bērnunamā. Gan Saeimas atbildīgo komisiju, gan ekspertu komandas pārstāvji pauduši neizpratni, ka arī inspekcijas izmeklēšanas laikā bērnunama vadītāja saglabājusi savu amatu, jo tas varētu ietekmēt bērnu liecības. Direktore Maija Neilande arīdzan neredz vajadzību amatu atstāt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti