Rasnačs un Kalnmeiers aicina sasaukt Noziedzības novēršanas padomes sēdi par dzimumnoziedzību pret bērniem

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība) un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers nosūtīja kopīgu lūgumu Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (“Vienotība”) sasaukt Noziedzības novēršanas padomes sēdi, lai pārrunātu visu kompetento nozaru iestāžu, nevalstisko organizāciju un sabiedrības iesaisti tādu noziedzīgu nodarījumu novēršanā, kas apdraud bērnu dzimumneaizskaramību.

Tieslietu ministrs un ģenerālprokurors ierosina padomes darba kārtībā iekļaut Tieslietu ministrijas sagatavoto informāciju par līdz šim paveikto dzimumnoziegumu apkarošanā un cietušo bērnu aizsardzībā, kā arī padomes locekļu priekšlikumus par sabiedrības un valsts pārvaldes iestāžu turpmāko rīcību bērnu dzimumneaizskaramības aizsardzības jomā.

Noziedzības novēršanas padomes sastāvā ir tieslietu ministrs, iekšlietu ministrs, finanšu ministrs, labklājības ministrs, izglītības un zinātnes ministrs, ģenerālprokurors, Augstākās tiesas priekšsēdētājs, valsts kontrolieris, Latvijas Bankas prezidents, Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs. Padomi vada Ministru prezidents.

Vēstīts, ka 8.septembrī Saeimas Juridiskās komisija atbalstīja Tieslietu ministrijas sagatavotos priekšlikumus grozījumiem Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā attiecībā uz seksuālo vardarbību pret bērniem. Komisija arī aicināja meklēt sistēmisku problēmas risinājumu sadarbībā ar citām iestādēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti